Jak pečovat o pleť s dermatitidou?DOTAZ ZÁKAZNICE:

Dobrý den, dlouhodobě (několik let) užívám výhradně kosmetiku Alissa Beaute, včetně krému, bioaktivních látek, masky na noc a make-upu. Je mi 31 let, pleť doposud normální, občas akné a hlavně první vrásky. Nově se u mě objevila periorální dermatitida (po zaléčení antibiotiky výrazné zlepšení). Mohla by jste mi prosím poradit péči o pleť a každodenní rutinu, abych pleť zbytečně nedráždila a předcházela další dermatitidě, ale zároveň bojovala proti vráskám a povadlé pleti. Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.

ODPOVĚĎ PLEŤOVÉ SPECIALISTKY

Dobrý den,
 
děkujeme za Váš dotaz z webu. U dermatitdy je nezbytné pleť důkladně, ale šetrně čistit a následně regenerovat ochrannou kožní bariéru.
Doporučuji tedy i ráno, i večer používat mikromicelární mléko, které nanášíme na tvář pomocí navlhčených prstů a promneme krouživými pohyby. Následně smyjeme vodou (to je důležité, chovejte se k mléku, jako by to bylo mýdlo). Následně na vatový tampon nanášíme Tonikum Balance, které vyrovná pH pleti. Pokud byste večer na vatovém tamponu s tonikem viděla make-up, je nezbytné předchozí krok zopakovat, protože opakované dočišťování tonikem už pleť nezbaví olejového základu make-upu a mohou tak na pleti vznikat černé tečky a jiné nedokonalosti. 
 
Po důkladném čištění doporučuji Bioaktivky. Ideálně dvě v kombinaci. Začít doporučuji kombinací Urea a na to ještě Kyselinu hyaluronovou. Tato séra splňují oba Vaše požadavky, urea jemně čistí folikuly a zároveň hydratuje, kyselina hyaluronová vyplňuje, hydratuje a chrání. 
 
Co se krému týče, trochu záleží na Vašich texturových preferencích. Také na tom, jestli upřednostňujete denní krém s SPF.
 
Pokud byste chtěla denní a noční krém, mohu doporučit krémy z linie Aqua Sense. Pokud netrváte na SPF, doporučuji krémy z linie Platinum. Pokud by se na podzim dermatitida rozjela, je fajn ještě Sensitive krém z linie Delicate. 
 
S pozdravem
 
Jana Škabradová
technoložka 
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Jak si udržet kosmetickou barvu vlasů co nejdéle?
Jak se takový typ pleti projevuje a jakou kosmetiku zvolit?
Stav pleť ovlivňuje nejen správná kosmetika, ale i celková životospráva. Co tedy (ne)dělat?