Citlivá a mastná vlasová pokožka a poškozené vlasyDOTAZ ZÁKAZNICE:

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, jak si nakombinovat celou sadu péče o vlasy? Vlasy mám u hlavy mastnější, v délkách vlnité a velmi suché a poškozené po odbarvení. Jsou splihlé a vůbec se v délkách nelesknou po předchozím odbarvení. Pokožku mám někdy citlivější, někdy štípe, někdy svědí, sem tam se objeví i lupy. Velmi děkuji.

ODPOVĚĎ VLASOVÉ SPECIALISTKY:

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Řešíte-li jakékoli potíže s vlasy, je nutné začít vlasovou pokožkou. Pokud není v pořádku, nemohou být v pořádku ani vlasy.

Proto jako první krok začněte s detoxikační esencí Scalp Detox Essence, která pomáhá odstranit nečistoty, detoxikuje a podporuje mikrocirkulaci krve. Připravuje pokožku na příjem aktivních látek z dalšího ošetření. Lze ji používat i u citlivé pokožky. Aplikuje se před mytím vlasů - naneste na vlasovou pokožku, promasírujte, za pár minut opláchněte a pokračujte šamponem.

V případě citlivé vlasové pokožky použijte Morphosis Destress. Nedráždí pokožku a ulevuje od nepříjemných pocitů.
Vlasy namočte, nanete šampon na vlasovou pokožku a pěnu pak i na vlasy. Promasírujte pokožku (většinou 2 - 3 minuty) bříšky prstů, nikoli nehty, promasírujte vlasy. Nkonec dobře opláchněte.

Až by problém s citlivou pokožkou ustal, přejděte k šamponu Morphosis Restructure. Pokud bude problém s mastnými vlasy přetrvávat, zvolte šampon Morphosis Reinforcing (opět důležitý správný postup popsaný u šamponu Destress).

Kondicionér doporučuji Morphosis Restructure. Náš bestseller vhodný pro všechny typy vlasů. Obsahuje mořský kolagen, křemík, bílkoviny z perel a kyselinu hyaluronovou.
Po opláchnutí šamponu vlasy jemně vysušte ručníkem, naneste kondicionér, vlasy promasírujte, dodržte dobu působení. Můžete i opatrně rozčesat. Nakonec pečlivě opláchněte. Máte-li jemné vlasy nebo mastící se pokožku, nanášejte menší množství a pouze do délek, rozhodně ne k pokožce - pak vlasy nebudou zatížené a nebudou se rychle mastit.

Na citlivou vlasovou pokožku můžete použít ještě zklidňující sérum Destress. Pokožce uleví od nepříjemných pocitů, změkčí ji a regeneruje. Obsahuje výtažky z lékořice, okurky, cukrové řepy, dále mentol a kyselinu hyaluronovou. 
Vlasy vysušte ručníkem, sérum aplikujte přímo do vlasové pokožky, jemně promasírujte a již se neoplachuje.
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Jak si udržet kosmetickou barvu vlasů co nejdéle?
Jak se takový typ pleti projevuje a jakou kosmetiku zvolit?
Stav pleť ovlivňuje nejen správná kosmetika, ale i celková životospráva. Co tedy (ne)dělat?