Jak na citlivou a podrážděnou pleť v důsledku nošení roušky?DOTAZ ZÁKAZNICE:

Dobrý den, nevím si rady s výběrem péče o pleť. Jsem zdravotní sestra a moje pleť pod rouškou trpí. Nejen že se mi začalo tvořit akné na bradě a po stranách dolní čelisti, ale mám podrážděnou pleť i po straně nosu skoro až ke koutku úst. V roušce trávím až 6 hodin denně. Větsinou nonstop. Je mi 38 let, pleť ,,bez šťávy'', pigmentové skvrny po tvářích, vrásky spíše jen kolem očí. Pleť je normální až citlivá, používám make up. Primární je dát pleť do pořádku a potom řešit vrásky..Děkuji moc za radu.

ODPOVĚĎ PLEŤOVÉ SPECIALISTKY:

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Určitě bych doporučila biotické matující sérum, které obsahuje probiotika, které zajišťují optimální bakteriální prostředí na povrchu pleti - pod roušku ideální volba.
Krém by byl ideální Sensitive z linie Delicate. Tyto produkty jsou sice primárně určeny na citlivou a podrážděnou pleť, ale obsahují i natolik silné antioxidanty, že budou dobrou přípravou na produkty anti-age. Obsahují navíc velké množství vitamínů, které taktéž omlazení podporují.
Pokud jste zvyklá používat kosmetických produktů více, bylo by ideální doplnit výše zmíněnou péči ještě o kyselinu hyaluronovou, která hydratuje, vyplňuje drobné vrásky (může se nanášet i k očnímu okolí) a činí pleť odolnější vůči vnějším vlivům. 

Chápu ale, že používat ráno i večer dvě séra a ještě krém je už trošku časově náročnější, tak záleží na Vašem odhodlání a touze pleť vylepšit v co nejkratším možném čase.
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Přečtěte si pár tipů a rad.
Objevte účinky produktů liftingové řady Charming od Alissa Beauté.
Jak si udržet kosmetickou barvu vlasů co nejdéle?