Co na poškozené, lámavé vlasy?DOTAZ ZÁKAZNÍKA:

Dobrý den, sháním něco na poškozené a lámavé vlasy. Děkuji za doporučení.

ODPOVĚĎ VLASOVÉ SPECIALISTKY:

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Lámání vlasů může mít za následek např. nedostatek vitaminů, nešetrné barvení vlasů, nevhodná kosmetika, nešetrná úprava vlasů aj.
 
V případě poškození vlasů bych doporučila šampon a kondicionér linie Morphosis Restructure. Má silné regenerační účinky, zlepšuje stav vlasu a obnovuje jeho sílu, měkkost a lesk.

Často se stává, že rutinní činnost, jako je mytí vlasů, neděláme dobře - vlasy řádně namočit, šampon nejprve aplikovat na vlasovou pokožku a bříšky prstů jemně na pokožce masírovat (nikoli nehty) vzniklou pěnu pak vmasírovat do délek vlasů) - šampon se doporučuje používat 2x. Šampon nechat alespoň 1 minutu působit.
 
Kondicionér nanášejte do ručníkem prosušených vlasů (lehce ručníkem vytamponovat - ale nedrbat) - kondicionér se tak nenaředí a bude mít mnohem větší efekt. Aplikujte ho pouze do délek vlasů (ne až k pokožce) a dodržte dobu působení 3 - 5 minut.
 
Péči bych doplnila ještě o obnovující sérum Repair. Cca jednou za 3 týdny nanést půl ampulky před kondicionérem (opět na prosušené vlasy a nechat 5 - 15 minut působit, opláchnout a poté nanést kondicionér). V případě závažně poškozených vlasů lze sérum používat max. 1x týdně.
 
Při oplachování produktů je dobré se vyhnout příliš horké vodě (používat spíše vlažnou vodu).
 
Vlasy fénujte na nejnižší teplotní stupeň a před každou tepelnou úpravou nezapomínejte na termoochranu. Pokud si vlasy žehlíte, kulmujete, zkuste tuto úpravu vlasů omezit a vlasy tvarujte už při fénování.
Doporučuje se začít vlasy tvarovat, když jsou ještě mokré. Vlasy nepřesušovat - dochází k přesušování struktury vlasu a zvyšuje se tak elektrizování. Fén by měl být ionizační.
 
Vyvážená a pestrá strava má na kvalitu vlasů také velký vliv. Zejména bílkoviny, vitaminy (B3, B5, B6, B12, H) a stopové prvky (zinek, měď - nedostatek mědi může způsobit lámání vlasů, železo).
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

DOPORUČUJEME VÁM

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Co byste měli udělat, aby vaše pleť přežila zimu bez úhony?
Přečtěte si pár tipů a rad.
Objevte účinky produktů liftingové řady Charming od Alissa Beauté.