Péče o pleť s rozšířenými póry a vráskami 45 +DOTAZ ZÁKAZNICE:

Prosím o doporučení kosmetiky. Je mi 45 let, T- zóna s černými tečkami, rozšířenými póry, ale i šupinkami. Pleť je i povadlejší s vráskami.

ODPOVĚĎ PLEŤOVÉ SPECIALISTKY:

Ženy s pletí náchylnou k otevírání a zanášení pórů velice často používají konzistenčně lehké produkty, aby pleť ještě více nezanášely. Toto ale není řešení příčiny problému, pouze jeho následků.

Čištění pleti je nejefektivnější, použijeme-li klasickou variantu mléko + tonikum, protože maz z pórů nejlépe odstraní zase olejová složka obsažená v mléce. Doporučuji vyzkoušet Mikromicelární čistící mléko Alissa Beauté. Mléko nanášíme rovnou na pleť ráno i večer, navlhčenými prsty provedeme pár krouživých pohybů a smyjeme vodou (důležité). Následně naneseme na vatový tamponek Tonikum Balance a pleť dočistíme.

Po důkladném čištění doporučuji Longevity řadu, ve které naleznete Vyplňující sérum, které nanášíme každé ráno i večer pod krém. Krémy v Longevity řadě jsou dva - konzistenčně lehčí denní a výživnější noční, určitě je dobré mít oba dva -  denní krém a Regenerační krém, protože pleť přes noc regeneruje a přijímá více výživy a na den potřebujeme lehčí konzistenci, na kterou se bude dobře nanášet make-up (případně teď v době nošení roušek lehčí krém, pod kterým se pleť ještě více nespotí).
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Jak si udržet kosmetickou barvu vlasů co nejdéle?
Jak se takový typ pleti projevuje a jakou kosmetiku zvolit?
Stav pleť ovlivňuje nejen správná kosmetika, ale i celková životospráva. Co tedy (ne)dělat?