Péče o kudrnaté, suché vlasyDOTAZ ZÁKAZNICE:

Vlasy mám vlnité až kudrnaté (po ramena) nebarvené, ale bohužel hodně jemné a suché.

ODPOVĚĎ VLASOVÉ SPECIALISTKY:

Kudrnaté vlasy jsou svou přirozenou strukturou poréznější a mají tendenci ztrácet pružnost. Do tohoto typu vlasů je potřeba dodávat hydrataci i ochranné látky a speciálními stylingovými přípravky zajistit jejich maximální pružnost a fixaci. V tomto případě bych volila řadu Morphosis Repair, která svými regeneračními látkami obnoví pružnost, lesk vlasů a dodává hydrataci suchým vlasům.

Často se stává, že rutinní činnost, jako je mytí vlasů, neděláme dobře - vlasy řádně namočit, šampon nejprve aplikovat na vlasovou pokožku a bříšky prstů jemně na pokožce masírovat (nikoli nehty) vzniklou pěnu pak vmasírovat do délek vlasů) - šampon se doporučuje používat 2x. Šampon nechat alespoň 1-2 minuty působit.
Kondicionér nanášejte do ručníkem prosušených vlasů (lehce ručníkem vytamponovat - ale nedrbat) - kondicionér se tak nenaředí a bude mít mnohem větší efekt. Aplikovat ho do délek vlasů a dodržet dobu působení 3 - 5 minut (vlasy můžete i opatrně rozčesat).
 
Péči podpořte i obnovujícím sérem Repair (6x15 ml), který je určený pro křehké, velmi suché vlasy. Používá se jednou za tři týdny (v případě výrazného poškození max. 1 x týdně) půl ampulky před kondicionérem na vytamponované vlasy a nechá se 5 - 15 minut působit (poté pokračujte kondicionérem).
 
Jako závěrečný styling můžete pro podporu vln nanést krém pro definici vlnitých vlasů linie FOR-ME č 308. Aplikuje se do vlhkých vlasů, poté se prosuší difuzérem nebo vlasy vyfénujete pouze u vlasové pokožky (aby nedošlo k zapaření pokožky) a délky necháte volně proschnout. Krém zanechává definované vlny, objem, hedvábný vzhled, dodává hydrataci a působí i proti jejich krepatění.
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

DOPORUČUJEME VÁM

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Jak si udržet kosmetickou barvu vlasů co nejdéle?
Jak se takový typ pleti projevuje a jakou kosmetiku zvolit?
Stav pleť ovlivňuje nejen správná kosmetika, ale i celková životospráva. Co tedy (ne)dělat?