Péče o aknózní pleťDOTAZ:

Trápí mě cca 3 měsíce akné, takové červené akné na čele bradě a líčkach.

ODPOVĚĎ PLEŤOVÉ SPECIALISTKY:

Základem každé péče o pleť je čištění, doporučuji Čisticí pěnu Alissa Beauté a následně dočistit Tonikem Balance.

Co se další péče týče, je třeba rozklíčovat, co znamená pojem "červené akné". Otázka také je, zda máte zároveň i tzv. černé tečky a pleť mastnější, či jestli se jedná spíše o podráždění - jestli je pleť spíše sušší, a také jestli jsou pupínky po celé oblasti obličeje nebo jestli máte pouze lokální výskyt v určité partii. Určitě bych doporučila navštívit kosmetičku.
 
Pokud je pleť spíše normální či sušší a pupínky nejsou hnisavé bílé velké boláky, ale spíše menší pupínky, ze kterých po extrakci (vymáčknutí) jde spíše voda, pak by se mohlo jednat o podráždění pleti vlivem stresu, změny jídelníčku, medikace či častým nošením respirátoru. V takovém případě bych doporučila Delicate sérum, které zklidňuje a zároveň působí jemně antibakteriálně v kombinaci s OXy krémem, který je hydratační a zároveň lehký na léto. 
 
Pokud se jedná vyloženě o hnisavé boláky s obtížnou extrakcí a pleť je mastnější, doporučuji klasickou "akné kombinaci" a sice sérum Synergie Akné Pure skin krém. 
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

DOPORUČUJEME VÁM

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Jak si udržet kosmetickou barvu vlasů co nejdéle?
Jak se takový typ pleti projevuje a jakou kosmetiku zvolit?
Stav pleť ovlivňuje nejen správná kosmetika, ale i celková životospráva. Co tedy (ne)dělat?