Péče o smíšenou, problematickou pleťDOTAZ:

Je mi 21 a trápí mě má pleť. Po celém obličeji mám místama jizvičky, hlavně na bradě a čele. Nejčastěji se mi pupínky objevují v oblasti brady. Předtím, než jsem začala užívat HA, jsem mívala šílené bolestivé boláky, které po jejím nasazení naštěstí zmizely. Pleť mám smíšenou, během dne se více mastí.

ODPOVĚĎ PLEŤOVÉ SPECIALISTKY:

Dobrý den,
 
reagujeme na Váš dotaz z webu beautyonline. U problematické pleti je vždy nejlepší poradit se s kosmetičkou, která Vám poradí produkty vhodné přesně pro aktuální stav pleti. (V případě zájmu můžeme zaslat salony spolupracující s našimi značkami ve Vašem městě).

Obecně je ale dobré dodržovat následující pravidla:
- dodržovat pitný režim (čistá voda, zelený čaj)
- měnit povlečení na polštář alespoň 1x týdně
- mít speciální ručník na tvář, měnit taktéž 1x týdně
- užívat probiotika a vlákninu
- omezit příjem cukrů - slazené limonády a sladkosti
 
Co se produktů týče, nedoporučuji používat pravidelně žádné produkty s obsahem AHA kyselin, jsou určené pouze na krátkodobé užívání před kúrou chemického peelingu u kosmetičky nebo dermatologa. Dlouhodobé používání krémů s kyselinami narušuje pH pleti a zcela ničí ochranný hydrolipidický film. 
Na čistění doporučuji ráno i večer používat Alissa Beauté čistící pěnu a následně na tamponek nanést Tonikum Balance. Používáte-li make-up, tamponek s tonikem musí být po přejetí po tváři absolutně čistý, jedná se "pouze" o vyrovnání pH, tonikum neslouží k odstranění make-upu. Dále doporučuji ráno i večer nanášet Bioaktivní sérum Urea, které hydratuje, ale zároveň šetrně čistí folikuly a na závěr Pure skin krém.
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

DOPORUČUJEME VÁM

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Objevte účinky produktů liftingové řady Charming od Alissa Beauté.
Jak si udržet kosmetickou barvu vlasů co nejdéle?
Jak se takový typ pleti projevuje a jakou kosmetiku zvolit?