Citlivá pleť se sklonem k červenání 40+DOTAZ:

Je mi 43 let, pleť mám velmi citlivou se sklonem k červenání a vrásčitou. Chtěla bych něco na zmírnění vrásek a projasnění pleti.

ODPOVĚĎ PLEŤOVÉ SPECIALISTKY:

Vždy je třeba začít s řešením zčervenání a dodáním hydratace, to by totiž v případě neléčení mohlo přejít v nepěknou kuperózu a časem i v růžovku, která se řeší jen velmi složitě a většinou i přes veškerou snahu lékařů ne zcela.

Absolutní "must have" produkt pro citlivou pleť je krém z linie Delicate - Sensitive, obsahuje výživný vitamín PP a bambucké máslo a na zklidnění komplex z asijské třešně. Pokud jste zvyklá používat na den a noc jiný krém, můžete vyzkoušet ještě hutnější Comfort krém na noc. 

Určitě doporučuji každé ráno i večer používat pod krém sérum. Pro začátek máme dvě možnosti: buď na pleti již pozorujete popraskané žilky a pleť Vás čas od času pálí či poštipkává (třeba po příchodu z delší procházky v chladném počasí), v tom případě by bylo vhodné začít sérem Synergie Sensitive. Pokud na sobě červené žilky nepozorujete, pleť  je "jen" chviličku červená a pak se hned stáhne, pak doporučuji začít kyselinou hyaluronovou, která hydratuje, vyplňuje jemné vrásky a činí pleť odolnější. 
 
Pokud jste kosmetický fajnšmekr, můžete séra objednat obě dvě a použít jedno ráno a druhé večer nebo případně i obě séra zároveň ráno i večer (vody má totiž v současné době každá pleť opravdu velmi málo, a tak i takovou nálož pleť přijme s radostí), uznávám ale, že už je to více produktů a časově náročnější. Tak záleží na tom, jak rychle byste ráda viděla efekt a kolik máte v koupelně místa.

Pokud byste chtěla začít jedním sérem a krémem, měla byste vidět zlepšení do 3 týdnů. 
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

DOPORUČUJEME VÁM

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Jak si udržet kosmetickou barvu vlasů co nejdéle?
Jak se takový typ pleti projevuje a jakou kosmetiku zvolit?
Stav pleť ovlivňuje nejen správná kosmetika, ale i celková životospráva. Co tedy (ne)dělat?