Padání vlasů a citlivá pokožka hlavyDOTAZ:

Prosím o doporučení kosmetiky na padání vlasů. Zároveň mám i citlivou pokožku a suché konce vlasů.

ODPOVĚĎ VLASOVÉ SPECIALISTKY:

V případě citlivé vlasové pokožky a padání vlasů začněte vyčištěním vlasové pokožky pomocí detoxikační esence Morphosis Scalp. Pokožku zbaví nahromaděného mazu, potu, stylingových přípravků a dalších nečistot. Esence navíc vyrovnává pH, podporuje okysličení pokožky a mikrocirkulaci. Důkladně vyčištěná pokožka je tak lépe připravena na příjem aktivních látek z následného ošetření (zvláště, pokud řešíte potíže s padáním vlasů).
Nanáší se 1x týdně před mytím vlasů do suché pokožky, pěšinku po pěšince, jemně se bříšky prstů vmasíruje a nechá 5 - 10 minut působit.
Poté opláchnete a pokračujete šamponem.
 
V tomto případě zhušťujícím šamponem Morphosis Densifying, který podporuje růst a hustotu vlasů a zároveň pečuje o citlivou pokožku hlavy. K pokožce i vlasům je šetrný, vlasy zanechává měkké a lesklé.
Často se stává, že rutinní činnost, jako je mytí vlasů neděláme dobře. Vlasy je třeba řádně namočit, šampon aplikovat nejprve na vlasovou pokožku a bříšky prstů jemně na pokožce masírovat (nikoli nehty) a vzniklou pěnu pak vmasírovat do délek vlasů. Šampon se doporučuje používat na 2x a nechat působit 1 - 2  minuty.
 
Pro posílení, hydrataci a výživu vlasů použijte kondicionér Morphosis Bodifying. Vlasy nezatěžuje, také jim dodává objem, ovladatelnost a lesk.
Naneste ho do ručníkem vytamponovaných vlasů (vlasy ručníkem nedrbat) - nenaředí se a bude mít mnohem větší efekt. Nechte 3 - 5 minut působit.
 
Péči můžete doplnit i o obnovující sérum Repair. Je určené pro křehké, suché vlasy, které revitalizuje, hydratuje a dodává lesk. Používá se 1x za tři týdny půl ampule před kondicionérem na vytamponované vlasy a nechá se 5 - 15 minut působit (opláchnete a pokračujete kondicionérem).
 
Růst vlasů je dále třeba podpořit zhušťujícím sérem v ampulích Densifying. Sérum působí přímo na činnost v oblasti kořínku, který probudí, vyživí a posílí. Obsahuje patentovaný komplex peptidů a rostlinné kmenové buňky se silnou regenerační funkcí. Aplikuje se 2 - 3 týdně půl ampulky (3,5 ml) do suché vlasové pokožky (nebo po mytí vlasů do ručníkem prosušené pokožky) do postižené oblasti. Pečlivě promasírujte až do úplného vstřebání. Neoplachuje se.
Při aplikaci séra můžete pocítit teplo či chlad, což je dobře, dochází k prokrvení pokožky, a tedy i okysličení a výživě kořínku.
 
Až spotřebujete ampule, můžete přejít na Energizující sprej na vlasovou pokožku a křehké vlasy. Rovnoměrně nastříkejte do ručníkem vysušených vlasů a vlasové pokožky, promasírujte. Již se neoplachuje. Můžete používat po každém mytí.
 
Při oplachování produktů se vyhněte horké vodě, používejte vlažnou. Vlasy je fénujte na nižší teplotu a před každou tepelnou úpravou nezapomínejte na termoochranu (můžu doporučit např. sprej z řady FOR-ME č. 120).
 
Při padání vlasů je třeba se zaměřit i na dostatečný příjem bílkovin, vitamínů a minerálů (zejména skupiny B, C, H, hořčík, zinek, měď, železo).
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

DOPORUČUJEME VÁM

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Jak si udržet kosmetickou barvu vlasů co nejdéle?
Jak se takový typ pleti projevuje a jakou kosmetiku zvolit?
Stav pleť ovlivňuje nejen správná kosmetika, ale i celková životospráva. Co tedy (ne)dělat?