Péče pro výrazně poškozené vlasyDOTAZ:

Které produkty jsou vhodné na velmi poškozené, lámavé vlasy?

ODPOVĚĎ VLASOVÉ SPECIALISTKY:

Lámání vlasů může způsobit několik věcí - nedostatek vitaminů, nešetrné barvení vlasů, nevhodná kosmetika, nešetrná úprava vlasů aj. Proto je třeba zaměřit se i na další tyto faktory, nejen na samotné produkty.
 
V případě poškozených vlasů doporučuji šampon i kondicionér linie Morphosis Restructure. Má silné regenerační účinky, zlepšuje stav vlasu a obnovuje jeho sílu, měkkost a lesk.
Často se stává, že rutinní činnost, jako je mytí vlasů, neděláme dobře - vlasy řádně namočit, šampon nejprve aplikovat na vlasovou pokožku a bříšky prstů jemně na pokožce masírovat (nikoli nehty) vzniklou pěnu pak vmasírovat do délek vlasů) - šampon se doporučuje používat 2x. Šampon nechat alespoň 1 minutu působit.
 
Kondicionér nanášejte do ručníkem prosušených vlasů (lehce ručníkem vytamponovat - ale nedrbat) - kondicionér se tak nenaředí a bude mít mnohem větší efekt. Aplikujte ho pouze do délek vlasů (ne až k pokožce) a dodržte dobu působení 3 - 5 minut.
 
Při oplachování produktů se vyhněte příliš horké vodě (používejte spíše vlažnou vodu).
 
Vlasy fénujte na nejnižší teplotní stupeň a před každou tepelnou úpravou nezapomínejte na termoochranu. Pokud si vlasy žehlíte, kulmujete, zkuste tuto úpravu vlasů omezit a vlasy tvarujte už při fénování.
Doporučuje se začít vlasy tvarovat, když jsou ještě mokré. Vlasy nepřesušovat - dochází k přesušování struktury vlasu a zvyšuje se tak elektrizování. Fén by měl být ionizační).
 
Vyvážená a pestrá strava má na kvalitu vlasů také velký vliv, dbejte i na pitný režim.
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

DOPORUČUJEME VÁM

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Objevte účinky produktů liftingové řady Charming od Alissa Beauté.
Jak si udržet kosmetickou barvu vlasů co nejdéle?
Jak se takový typ pleti projevuje a jakou kosmetiku zvolit?