Dehydratovaná, citlivá a zralá pleťDOTAZ:

Jaké produkty byste doporučila na pleť dehydratovanou (nikoli suchou), citlivou (červenání), zralou (65 let) s minimem vrásek? Jde mi především o čištění během mytí obličeje vodou, sérum a krém. Mám problém s hylauronem, používám retinol.

ODPOVĚĎ PLEŤOVÉ SPECIALISTKY:

Na čištění pleti určitě doporučím čisticí pěnu AB a Tonikum Balance. Oba produkty je třeba používat i ráno, i večer. 

Na citlivou pleť jsou skvělá dvě séra - Bioaktivní Sensitive Synergy, které má lehkou gelovou texturu, díky které je zároveň i hydratační. Výživnější, mléčnou texturu má Delicate sérum, které snižuje zčervenání již po několika použitích.

Krém mohu doporučit z Linie Platinum- regenerační, případně Delicate Sensitive krém.

U sér s kyselinou hyaluronovou velmi záleží na přídatných látkách a její koncentraci, obecně je pro pleť ale velmi prospěšná, tak ještě zkuste udělat nějaký pokus, než jí úplně zatratíte. Co se retinolu týče, tam také záleží na koncentraci, obecně moc vhodný pro citlivou pleť není a když už, tak ne dlouhodobě. Retinol také může být fotosensibilní, tak by se měl používat spíše na noc, ne na den.
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

DOPORUČUJEME VÁM

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Objevte účinky produktů liftingové řady Charming od Alissa Beauté.
Jak si udržet kosmetickou barvu vlasů co nejdéle?
Jak se takový typ pleti projevuje a jakou kosmetiku zvolit?