Jaké produkty pečující kosmetiky zvolit pro začátek?


Dotaz zákazníka:

Dobrý den, zaujala mě kosmetika značky Alissa Beauté a ráda bych investovala do své pleti. Potřebovala bych poradit, jaké produkty pečující kosmetiky zvolit. Mám smíšenou pleť (ucpané póry, černé tečky), ale nyní je pleť citlivá, podřážděná, suchá...mycí gel mě vysušuje, ale bez omytí vodou se necítím čistě. Byla bych ráda za doporučení kombinace produktů, které by pro mne byli vhodné (čištění, péče, sérum...)

Odpověď pleťové specialisty Stáni Douckové:

Dobrý den paní Báro, těší nás váš zájem o naši značku. Co se vašeho dotazu týká, začnu čištěním pleti. 
Citlivou pleť můžeme mít z několika důvodů, nejčastější však bývá způsobený špatnou volbou nebo nesprávnou kombinací kosmetických produktů. 
Používání čisticího mléka  a tonika je základní a velice důležitá část při péči o každou pleť. Pokud se pleť dobře neočistí, jak večer od nečistot, mazu a líčidel tak i ráno od prachu, mazu a toxinů, které pleť vyloučí během spánku, nemají krémy a séra dostatečnou prostupnost  a zpomalujeme jejich účinek. Voda na pleti, obzvláště v tomto ročním období může pleť velmi vysušovat, a tím se stává citlivou. Správný postup čištění pleti je tento. Pokud potřebujete obličej omývat vodou, doporučuji opláchnout vlažnou vodou, na ruce nanést asi malou kávovou lžičku mléka a rozmasírovat na vlhkou pleť. Poté opláchneme nebo otřeme vatovým tamponkem. Další důležitý krok je dočistit pleť pleťovým tonikem, který vyrovná pH narušené použitím vody .
Krém vhodný na váš typ pleti by měl být lehčí konzistence, hodně hydratační a neutrální, aby se pleť zklidnila. 
Sérum  aplikované pod krém je nutností, protože žádný krém nemůže proniknout tak hluboko do pleti, aby byl dostatečně účinný na daný problém. Krém plní spíše ochranou a zvláčňující funkci. Nezapomeňte také na oční krém, který by měl být součástí Vaši péče, protože oční krémy mají jemnější konzistenci než krémy na obličej.

Proto doporučuji:
 
Mikromicelární mléko - aplikujeme ráno i večer
Gelové tonikum - aplikujeme ráno i večer
Krém Base Speciale - aplikujeme ráno a večer 
Sérum Platinum - aplikujeme ráno a večer pod krém
Oční krém Platinum - aplikujeme ráno i večer
 
Věřím, že budete s našimi produkty spokojena. V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Jak si udržet kosmetickou barvu vlasů co nejdéle?
Jak se takový typ pleti projevuje a jakou kosmetiku zvolit?
Stav pleť ovlivňuje nejen správná kosmetika, ale i celková životospráva. Co tedy (ne)dělat?