Jak řešit více problémů pleti


DOTAZ ZÁKAZNÍKA:

Dobrý den, poprosila bych o radu, jaké produkty by byly asi pro mou pleť nejvhodnější. T-zóna mastnější, začervenalá s rozšířenými póry, tváře suché, hodně popraskaných žilek, věk 40 let. Uvažuji o krému Derma Sensitive, ale stačí na hydrataci a prevenci proti vráskám? Samozřejmě bych používala i nějaké sérum. Jinak má pleť nesnese vyloženě hodně mastné krémy, vzhledem k mé mastnější T-Zóně. Děkuji za jakoukoli radu.

ODPOVĚĎ PLEŤOVÉ PORADKYNĚ:

Dobrý den,
 
děkujeme za Váš dotaz. Ze všeho nejdůležitější u Vašeho typu pleti bude vyřešit popraskané žilky. Samozřejmě rozumím tomu, že byste ráda cílila na více problémů najednou, a tak v každém našem krému naleznete částečně i omlazující látky, i když k omlazení nejsou primárně určeny (krém na citlivou pleť) nicméně platí, že pouze zdravá pleť je krásná pleť a pokud bychom "nezarazili" praskání žilek včas, mohla by Vám časem kuperóza způsobit bolestivé pálení. 
Rozšířené póry jsou typickým příznakem dehydratované pleti - voda, která z pokožky uniká vytváří trychtýř - pór, na což tělo zareaguje vyšší produkcí mazu, aby zamezila jednak ztrátě vody a jednak průniku patogenů (bakterií) zvenku dovnitř. Ačkoli na nás v reklamách útočí matující produkty, jejichž použití je pouze řešení následků, nikoli příčiny problému. Pokud tedy budeme nanášet výživnější typ krému, pleť po čase přestane mít potřebu maz vytvářet sama. Znáte například fenomén, že čím častěji nanášíte na rty balzám, tím sušší jsou..? U pleti je to také tak. 
 
Doporučila bych Vám tedy určitě krém Derma sensitive , který je konzistencí hutnější, ale z výše uvedených důvodů to jinak nejde :-). Aby pro Vás produkty byly co nejpříjemnější, můžete Derma sensitive nanášet na noc a na den používat Rozjasňující krém z řady Platinum, což je minerál, který vytváří na pleti ochrannou vrstvu, a tak je vhodný pro citlivou pleť, zároveň už má v sobě ale omlazující peptidy a má lehkou konzistenci. Sérum bych doporučila ze stejné řady - Platinové sérum obsahuje ceramidy nezbytné pro citlivou pleť, dále Filagrinol a Alantoin pro regeneraci pokožky a její vyhlazení. Sérum doporučuji používat i ráno i večer, pod oba uvedené krémy. 
 
Kdybyste měla jakékoli další dotazy, neváhejte nás kontaktovat. Jsme tu pro Vás.
 
S přáním hezkého dne
Jana Škabradová
technoložka 
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Jak si udržet kosmetickou barvu vlasů co nejdéle?
Jak se takový typ pleti projevuje a jakou kosmetiku zvolit?
Stav pleť ovlivňuje nejen správná kosmetika, ale i celková životospráva. Co tedy (ne)dělat?