Co s mastícími a elektrizujícími vlasy?


DOTAZ ZÁKAZNÍKA:

Dobrý den,

již delší dobou trpím na mastné vlasy, které mi začaly elektrizovat. Můžete mi prosím doporučit vhodné přípravky? Ráda bych si koupila i kompletní péči. Děkuji za Vaši odpověď

ODPOVĚĎ VLASOVÉ SPECIALISTKY:

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Tímto problémem trpí mnoho žen a ještě než Vám nabídnu vhodné přípravky, zda je pár všeobecných rad. Vlasy se mastí, protože trpíte mastnou vlasovou pokožkou, kterou je potřeba řešit. Tudíž při mytí vlasů, nepoužívejte příliš teplou vodu, která podporuje produkci mazových žláz, snažte se vyvarovat tomu, že budete často šahat rukama do vlasů a tím rozmazávat maz po délkách vlasů. Co se týče fénování vlasů, doporučujeme fén s ionizaci, který prohřívá vlasy do hloubky, a co je důležité, fénovat po směru růstu vlasů.
A nyní k samotným produktům, před samotným mytím bych použila Detoxikační essenci, se kterou bych provedla jemnou masáž vlasové pokožky. Tento přípravek odstraní veškeré nečistoty včetně mazu z pokožky a pokožka bude připravená absorbovat aktivní látky za dalších přípravků. Šampon bych zvolila z linie Morphosis Balance, který kontroluje tvorbu mazu, osvěžuje vlasovou pokožku a samotné vlasy hydratuje. Pokud máte čas, nechte šampon na vlasech působit 2 - 3 min. aby se aktivní látky měly šanci vstřebat. Jako kondicionér bych zvolila přípravek z řady Sublimis, který má v sobě i složky zabraňující zminěnému elektrizování (nenanášejte do vlasové pokožky). Do délek můžete použít hydratační emulzi ve spreji Sublimis.
Ze stylingu mohu doporučit například Objemovou pěnu No 110, která také zabraňuje elektrizování vlasů.

  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Jak si udržet kosmetickou barvu vlasů co nejdéle?
Jak se takový typ pleti projevuje a jakou kosmetiku zvolit?
Stav pleť ovlivňuje nejen správná kosmetika, ale i celková životospráva. Co tedy (ne)dělat?