Co na smíšenou pleť s tendencí k tvorbě pupínků?DOTAZ ZÁKAZNICE:

Dobrý den, prosím o radu ohledně výběru krému na pleť, nebo spíš celkové kosmetiky. Mám smíšenou pleť a mám momentálně problém, že se mi na čele a lících začaly objevovat pupínky, které jsem předtím nikdy neměla. Byla mi doporučena značka Alissa Beauté. Jen potřebuju vědět, kterou variantu vybrat. Je mi 27. Děkuji za odpověď a za radu.

ODPOVĚĎ PLEŤOVÉ SPECIALISTKY:

Dobrý den, 
 
děkujeme za Váš dotaz z webu beautyonline. Krém bych Vám doporučila určitě okysličující Hydra O2 Intense. Je hydratační, což je velmi důležité, protože právě nedostatek vody vede k větší produkci mazu na pleti, ale velmi dobře se vstřebává, takže by měl sedět i konzistenčně. 
 
Každé ráno i večer je důležité aplikovat nejenom krém, který vytváří na pleti ochrannou bariéru, ale také sérum, které proniká hluboko do pleti. Tady jsou varianty dvě: pokud jsou Vaše pupínky prostě klasické hnisavé boláčky, doporučuji ráno i večer pod O2 krém aplikovat sérum Acne Synergy s antibakteriálním účinkem. Pokud jsou pupínky spíše krupička a při jejich extrakci neteče maz nebo hnis, ale "voda" doporučuji sérum Urea, které čistí folikuly a zároveň hydratuje. 
Obě séra jsou se skleněnou pipetkou, které je důležité nedotýkat se prsty při aplikaci, jen prostě nechat spadnout kapičky séra do dlaní. To aby se Vám do lahvičky nezanesly bakterie z rukou.
 
V případě jakýchkoli dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat, jsme tu pro Vás.
 
Jana Škabradová
technoložka 
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Stav pleť ovlivňuje nejen správná kosmetika, ale i celková životospráva. Co tedy (ne)dělat?
Povadání pleti lze statečně předcházet a oddálit ho. Jak na to?
Jak správně chránit pleť, aby pobyt na slunci byla radost, a ne starost?