Jak správně pečovat o poškozené vlasy důsledkem barvení?DOTAZ ZÁKAZNICE:

Dobrý den, potřebovala bych poradit, jakou si vybrat vlasovou kosmetiku. Mám spálené vlasy od odbarvování na blond platina a chtěla bych nejprve zkusit vlasy nějak uzdravit kosmetikou, než dopadne na stříhání. Mé vlasy dostaly opravdu zabrat. Více jak o půlku je mám kratší, ztratily i svou hustotu a vypadají jako chemlon. Děkuji za radu.


ODPOVĚĎ VLASOVÉ SPECIALISTKY:

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Moje rada je následující:

KROK 1 - Nejprve je nutné začít vlasovou pokožkou. Pokud není v pořádku, nemohou být v pořádku ani vlasy...
Toho docílíte s Detoxikační esencí SCALP DETOX ESSENCE. Pomáhá odstranit nečistoty, detoxikuje a podporuje mikrocirkulaci krve. Připravuje pokožku na příjem aktivních látek z dalšího ošetření. Lze ji používat i u citlivé vlasové pokožky. Esence se používá před mytím vlasů – naneste na vlasovou pokožku, promasírujte, za pár minut opláchněte a pokračujte šamponem.

KROK 2 - Restrukturační šampon RESTRUCTURE. Můžete ho použít pro všechny typy vlasů. Často se stává, že rutinní činnosti neděláme dobře – proto upozorňujeme na správný postup mytí vlasů: vlasy namočte, naneste šampon na vlasovou pokožku a pěnu pak i na vlasy. Promasírujte pokožku (dle návodu, většinou 2-3 minuty) bříšky prstů, nikoli nehty, promasírujte vlasy. Nakonec dobře opláchněte.

KROK 3 - Výživa vlasů = Obnovující sérum REPAIR SERUM 2-4x měsíčně aplikujte toto sérum: půl ampule PŘED kondicionérem (vlasy umyjte, vysušte vlasy ručníkem, naneste sérum a jemně vmasírujte. Nechte 5-15 minut působit a potom pečlivě opláchněte. Pokračujte kondicionérem.) Tento produkt má dobrý účinek pro krepaté či velmi suché vlasy.

Restrukturační kondicionér RESTRUCTURE. Náš bestseller vhodný pro všechny typy vlasů. Obsahuje mořský kolagen, křemík, bílkoviny z perel a kyselinu hyaluronovou. Postup: Po opláchnutí šamponu vlasy jemně vysušte ručníkem, naneste kondicionér, vlasy promasírujte, dodržte dobu působení. Můžete i opatrně rozčesat. Nakonec pečlivě opláchněte.


ŽEHLIT ČI FOUKAT poškozené vlasy?
Pokud si poškozené vlasy žehlíte/kulmujete, je ke zvážení, zda nepřistoupit k šetrnější metodě = fénování. Doporučuje se začít vlasy tvarovat, když jsou ještě opravdu hodně mokré. Vlasy nepřesušujte - někdo si fouká i do zcela suchých vlasů, stejně už se nevytvarují a zbytečně se přesouší jejich struktura a zvyšuje elektrizování. Fén by měl být ionizační - zamezuje tvorbě statické elektřiny.
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Co byste měli udělat, aby vaše pleť přežila zimu bez úhony?
Přečtěte si pár tipů a rad.
Objevte účinky produktů liftingové řady Charming od Alissa Beauté.