Vhodná péče pro mastnou vlasovou pokožku a suché vlasy?DOTAZ ZÁKAZNICE:

Dobrý den, ráda bych u vás koupila dcerce šampon na vlasy, je to klasická puberťačka s mastícími se vlasy u hlavy, jinak jsou i hodně vysušené a neposlušné po délce - takové ty pořád neupravené. I něco na rozčesání. Moc děkuji.

ODPOVĚĎ VLASOVÉ SPECIALISTKY:

Dobrý den, děkujeme za dotaz. Podle toho, jak popisujete dceřiny vlasy, tak bych vám ještě k šamponu doporučila čisticí esenci na vlasovou pokožku. Hloubková detoxikační esence se aplikuje před mytím vlasů na pokožku, jemně se promasíruje a nechá se působit alespoň 5 min (může ale i déle). Esence čistí vlasové póry do hloubky. Žádný šampon tohle nedokáže. Vlasy se poté méně mastí od pokožky. Ve chvíli, kdy je sérum na pokožce, je cítit mírné chlazení - to je v pořádku. Aplikovat stačí 1x za týden.
 
Šampon doporučuji Morphosis Balance, který je určený na mastnou vlasovou pokožku. Mytí šamponem začínat nejprve jemnou masáží vlasové pokožky, poté vlasy promasírovat od kořínků ke konečkům a nechat pár minut působit. Postup opakovat 2x. Na mastnější pokožku je lepší používat vlažnější vodu, ne moc teplou (aby se vlasová pokožka nezačala rychleji mastit). 
 
Na závěr použít kondicionér z řady Rigenol (kelímek nebo tubu) a aplikovat pouze do délek vlasů, ne k vlasové pokožce, a nechat působit alespoň 5 min. Kondicionér se aplikuje na vlasy vytamponované ručníkem. Pokud není tolik času, alespoň přebytečnou vodu odstranit rukama - hovorově je ,,vyždímat,,. Kondicionér se tolik nenaředí s vodou a bude mít mnohem větší efekt. Kondicionér vždy důkladně opláchnout. 

S pozdravem
Silvie Lančová
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Přečtěte si pár tipů a rad.
Objevte účinky produktů liftingové řady Charming od Alissa Beauté.
Jak si udržet kosmetickou barvu vlasů co nejdéle?