Jak pečovat o citlivou pokožku hlavy a porézní vlasy?DOTAZ ZÁKAZNICE:

Krásný den, chtěla bych se zeptat, jakou péči byste mi doporučila pro citlivou, vysušenou pokožku hlavy a vlnité porézni vlasy?

ODPOVĚĎ VLASOVÉ SPECIALISTKY:

Dobrý den, děkuji za váš dotaz.

Ať už řešíte jakékoli potíže s vlasy a vlasovou pokožkou, je důležité začít s péčí o pokožku hlavy. Na to doporučuji Detoxikační Esenci Morphosis. Pomáhá odstranit nečistoty, detoxikuje a podporuje mikrocirkulaci krve. Připravuje pokožku na příjem aktivních látek z dalšího ošetření. Lze ji používat i u citlivé vlasové pokožky. Postup: Esence se používá před mytím vlasů – naneste na vlasovou pokožku, promasírujte, za pár minut opláchněte a pokračujte šamponem.

Zvolte zklidňující šampon DESTRESS, který nedráždí pokožku a ulevuje od nepříjemných pocitů.
PO JEHO SPOTŘEBOVÁNÍ si pořiďte šampon s arganovým olejem SUBLÌMIS. Jemný hydratační šampon je určený pro suché, poškozené vlasy nebo bude-li přetrvávat přecitlivělost vlasové pokožky, pak zhušťující šampon DENSIFYING. Velice šetrný šampon vlasovou pokožku čistí bez narušení jejího ochranného filmu, hodí se proto i na citlivou vlasovou pokožku. Obsahuje rostlinné kmenové buňky, výtažky z olivového oleje, hořčík a menthol.

Další na řadu přichází kondicionér. V případě suchých, porézních vlasů je ideální kondicionér s arganovým olejem SUBLIMIS. Hydratuje a usnadňuje ovladatelnost vlasů.
Postup: Po opláchnutí šamponu vlasy jemně vysušte ručníkem, naneste kondicionér, vlasy promasírujte, dodržte dobu působení. Můžete i opatrně rozčesat. Nakonec pečlivě opláchněte.

Na závěr můžete vyzkoušet produkty ze stylingu FOR-ME. Máte-li vlasy spíše hrubé, můžete mít silnější fixaci (stupeň fixace je první číslice v názvu, přičemž 1 je nejmenší a 6 nejsilnější fixace).
Na objem vlasů doporučuji strukturační objemovou pěnu č. 401 nebo posilující sprej pro objem od kořínků č. 302.
Pro vytvarování účesu pak tvarující glazuru č. 222 nebo krém pro definici vlnitých vlasů č. 308.
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Jak si udržet kosmetickou barvu vlasů co nejdéle?
Jak se takový typ pleti projevuje a jakou kosmetiku zvolit?
Stav pleť ovlivňuje nejen správná kosmetika, ale i celková životospráva. Co tedy (ne)dělat?