Jak se vypořádat s citlivou, dehydratovanou a povadlou pletí 45+?DOTAZ ZÁKAZNICE:

Dobrý den, Jani, obracím se na Vás s žádostí o radu pro nejvhodnější péči o pleť. Mám 45 let, pleť velmi citlivou, silně dehydratovanou, povadlé kontury, viditelné nosoretní rýhy. Přestože používám hyaluronové sérum a krém s kys. hyaluronovu a Q10, problémy s pletí přetrvávají. K čištění pleti používám čistící emulzi a růžovou vodu, které mi vyhovují, nedráždí pleť. Kolem očí mám drobné vrásky, nepoužívám žádný krém na oční okolí, neboť se mi po použití objevují otoky a kruhy. V péči o pleť jsem vyzkoušela i různé oleje (opunciový, arganový atd.), ale tyto mi nevyhovují, ucpávají se mi póry a tvoří suché šupinky. Budu velmi ráda, pokud byste mi doporučila vhodné produkty. Děkuji a přeji krásné dny.

ODPOVĚĎ PLEŤOVÉ SPECIALISTKY:

Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz z webu beautyonline. Pro dehydratovanou pleť je kyselina hyaluronová důležitým pomocníkem. Co se povadání kontur týče, tam působí spíš jako podpůrný prostředek - zajišťuje, aby kolagenní a elastinní vlákna měla optimální prostředí. Jejich tvorbu ale sama o sobě není schopna stimulovat, k tomu jsou potřeba vitamíny (zejména vit. C).
Volba kys. hyal. a krému s Q10 se mi tedy jeví jako dobrý nápad. Sérum s kys. hyal. které používáte je od naší značky Alissa beauté..? Protože pokud používáte jinou značku, pak by mně nepřekvapilo, kdybyste čekala více. 
Alissa Beauté Bioactive kyselina hyaluronová je v koncentraci 10%, což je opravdu hodně a výsledky viditelné. Vzhledem k tomu, že se ale zdá mít vaše pleť v produktech této látky dostatek, zkusila bych na chvíli změnu - Sérum s Ureou. Urea krásně hydratuje a vhodná i pro citlivou pleť. Sérum s ureou obsahuje ještě vyplňující aquaxyl, takže byste efekt na jemných vráskách měla po cca týdnu používání vidět. Ureu můžete nanášet blízko očí, tak by to byla alternativa očního krému, protože pokožka okolo očí by bez výživy zůstat neměla. Já citlivým klientkám doporučuji liftingový oční krém. Má totiž hodně přírodní složení založené na rostlinných proteinech, mnoha klientkám totiž koncentrovaná vitamínová "bomba" kolem očí nedělá dobře - alespoň ne hned, na produkty je potřeba si zvykat. 
 
Co se krémů týče, určitě bych doporučila linii Longevity - denní a noční krém. 
 
Až si pleť zvykne/výhledově bych také doporučila liftingové sérum Lift-up, to miluji, vážně funguje, ale vždy je potřeba vyřešit dehydrataci jako první a anti-aging až následně, jedině tak jsou efekty dlouhodobé a hlavně opravdu viditelné.
 
S pozdravem
 
Jana Škabradová
technoložka
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Co byste měli udělat, aby vaše pleť přežila zimu bez úhony?
Přečtěte si pár tipů a rad.
Objevte účinky produktů liftingové řady Charming od Alissa Beauté.