Stačí pečovat o pleť doma?Pečovat o pleť doma je z hlediska zachování zdravé a krásné pokožky důležité, ale ne zcela dostačující.

Společenským trendem dnešní doby je zachování zdraví, svěžesti a krásy člověka do vysokého věku. Je to dáno jednak mediálním obrazem, kdy je nám prostřednictvím reklamy neustále podsouváno mládí a "bezchybná krása"‘ vyretušovaných modelek, ale také zde hraje velkou roli i fakt, že lidský život se prodlužuje. Lidé jsou i do vysokého věku pracovně i společensky aktivní. Zachování zdraví a pěstěného vzhledu je tedy nutností. Protože tento trend má vzestupnou tendenci, jsou farmaceutické a kosmetické firmy nuceny zabývat se výzkumem a vývojem nových aktivních látek, formulí a technologií, které by dokázaly udržet zdravý a mladistvý vzhled pleti co nejdéle. Není žádným tajemstvím, že mnohé tyto technologie a aktivní látky vznikající pro potřeby medicíny přecházejí do služeb kosmetologie. Dostávají se tak do rukou školených kosmetiček.

Proto je v péči o pleť velmi důležitá také pravidelná návštěva kosmetického salonu, kde vyškolený a zkušený personál provede podrobnou diagnostiku pleti, na jejímž základě je schopen provést účinné ošetření s použitím kosmetických produktů o vysoké koncentraci aktivních látek a nejnovější přístrojové technologie.

Samozřejmostí v dobře vedeném kosmetickém salonu je nejen profesionální přístup a poradenství, ale také vytvoření příjemného prostředí k relaxaci klienta. Když se tedy řekne: "Jdu na kosmetiku…", budu očekávat profesionální přístup a poradenství, bezpečné, účinné a bezbolestné ošetření, čisté a příjemné prostředí, kde si odpočinu.

Velký důraz kladu na pravidelné kosmetické ošetření pleti v salonu nejméně jednou měsíčně. Je to důležité z hlediska přirozené obnovy kožních buněk, kdy tento proces trvá přibližně 26-28 dní a je tedy nutné provést detoxikaci, hloubkové čištění pleti např. ultrazvukem a stimulovat buněčné procesy v pleti tak, aby byla pokožka schopná zachovat, vytvořit a udržet si hydrataci a látky důležité pro svoji obranyschopnost a výživu. Neboť jen zdravá pleť je krásná. Pro klienty, kteří řeší např. akné, kuperózu, pigmentové skvrny, rozšířené póry aj., bych doporučila častější návštěvy. Stejně tak i klientům, kteří by rádi podstoupili šokovou revitalizační nebo liftingovou kúru.

Mnoho kosmetických salonů a studií dnes rozšiřuje portfolio svých služeb o moderní způsoby depilace, péče o tělo, vizážistické služby a služby vytvoření nového osobního image klienta. I toto mohou být důvody, proč navštívit zmiňované odborníky.

Záměrně zde hovořím o klientech, nikoli jen klientkách, protože v posledních letech začínají do kosmetických studií pravidelně docházet i muži. Řeší např. problémy s přecitlivělou a podrážděnou pletí způsobené častým holením, zakládají si však také na zvýšení kvality a vitality pokožky.

Závěrem bych jen dodala, že návštěva kosmetického salonu by měla probíhat v klidu, na vysoké profesionální úrovni s osobním přístupem ke každému klientovi. Důležitá je vzájemná komunikace vedoucí ke zjištění představ a požadavků klienta a ujasnění si cílů, kterých chceme profesionální péčí dosáhnout. Neméně důležité je též klientovi vysvětlit jednotlivé kroky a účinky ošetření, eventuelně ho upozornit na případné vedlejší účinky.
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Silvie Lančová odbornice na vlasy
Silvie je Brand Manager pro značky Framesi a Ecoplex. Můžete si tak být jisti, že vlasům a vlasové kosmetice opravdu rozumí a vždy vám správně poradí a odpoví na každý dotaz, který vás bude zajímat.

Zeptat se specialistky

Ing. Marcela Hanáková odbornice na pleť
Marcela stojí za tím, že si můžeme v naší republice koupit tu nejkvalitnější italskou pleťovou kosmetiku. V prostředí kosmetiky je doslova jako doma, můžete se jí zeptat na cokoliv a ona to bude vědět. 

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Přečtěte si časté dotazy zákaznic, které navštíví kosmetický salon a žádají řešení pro svou pleť.
Víte, jakou péči dopřát Vaši pleti po letním období, kdy byla pokožka vystavena slunečnímu záření?
Přemýšleli jste někdy nad tím, proč po létě jsou vaše vlasy křehké, zplihlé, vysušené, krepaté a celkově bez života?