Stačí pečovat o pleť doma?Pečovat o pleť doma je z hlediska zachování zdravé a krásné pokožky důležité, ale ne zcela dostačující.

Společenským trendem dnešní doby je zachování zdraví, svěžesti a krásy člověka do vysokého věku. Je to dáno jednak mediálním obrazem, kdy je nám prostřednictvím reklamy neustále podsouváno mládí a "bezchybná krása"‘ vyretušovaných modelek, ale také zde hraje velkou roli i fakt, že lidský život se prodlužuje. Lidé jsou i do vysokého věku pracovně i společensky aktivní. Zachování zdraví a pěstěného vzhledu je tedy nutností. Protože tento trend má vzestupnou tendenci, jsou farmaceutické a kosmetické firmy nuceny zabývat se výzkumem a vývojem nových aktivních látek, formulí a technologií, které by dokázaly udržet zdravý a mladistvý vzhled pleti co nejdéle. Není žádným tajemstvím, že mnohé tyto technologie a aktivní látky vznikající pro potřeby medicíny přecházejí do služeb kosmetologie. Dostávají se tak do rukou školených kosmetiček.

Proto je v péči o pleť velmi důležitá také pravidelná návštěva kosmetického salonu, kde vyškolený a zkušený personál provede podrobnou diagnostiku pleti, na jejímž základě je schopen provést účinné ošetření s použitím kosmetických produktů o vysoké koncentraci aktivních látek a nejnovější přístrojové technologie.

Samozřejmostí v dobře vedeném kosmetickém salonu je nejen profesionální přístup a poradenství, ale také vytvoření příjemného prostředí k relaxaci klienta. Když se tedy řekne: "Jdu na kosmetiku…", budu očekávat profesionální přístup a poradenství, bezpečné, účinné a bezbolestné ošetření, čisté a příjemné prostředí, kde si odpočinu.

Velký důraz kladu na pravidelné kosmetické ošetření pleti v salonu nejméně jednou měsíčně. Je to důležité z hlediska přirozené obnovy kožních buněk, kdy tento proces trvá přibližně 26-28 dní a je tedy nutné provést detoxikaci, hloubkové čištění pleti např. ultrazvukem a stimulovat buněčné procesy v pleti tak, aby byla pokožka schopná zachovat, vytvořit a udržet si hydrataci a látky důležité pro svoji obranyschopnost a výživu. Neboť jen zdravá pleť je krásná. Pro klienty, kteří řeší např. akné, kuperózu, pigmentové skvrny, rozšířené póry aj., bych doporučila častější návštěvy. Stejně tak i klientům, kteří by rádi podstoupili šokovou revitalizační nebo liftingovou kúru.

Mnoho kosmetických salonů a studií dnes rozšiřuje portfolio svých služeb o moderní způsoby depilace, péče o tělo, vizážistické služby a služby vytvoření nového osobního image klienta. I toto mohou být důvody, proč navštívit zmiňované odborníky.

Záměrně zde hovořím o klientech, nikoli jen klientkách, protože v posledních letech začínají do kosmetických studií pravidelně docházet i muži. Řeší např. problémy s přecitlivělou a podrážděnou pletí způsobené častým holením, zakládají si však také na zvýšení kvality a vitality pokožky.

Závěrem bych jen dodala, že návštěva kosmetického salonu by měla probíhat v klidu, na vysoké profesionální úrovni s osobním přístupem ke každému klientovi. Důležitá je vzájemná komunikace vedoucí ke zjištění představ a požadavků klienta a ujasnění si cílů, kterých chceme profesionální péčí dosáhnout. Neméně důležité je též klientovi vysvětlit jednotlivé kroky a účinky ošetření, eventuelně ho upozornit na případné vedlejší účinky.
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Objevte účinky produktů liftingové řady Charming od Alissa Beauté.
Jak si udržet kosmetickou barvu vlasů co nejdéle?
Jak se takový typ pleti projevuje a jakou kosmetiku zvolit?