Co je nejdůležitější věc? Každodenní čištění pleti.Čistěte svůj obličej správně s použitím vhodných produktů, které respektují přirozenou rovnováhu vaší pleti. To je první důležitý krok ke zlepšení a prevenci mnoha nedokonalostí, které pleť postihují. Dobrý čisticí přípravek by měl odstraňovat make-up, nečistoty a přebytečný maz, zatímco respektuje hydrolipidický film a minimálně redukuje změny.

Hydrolipidický film je ochranný film, který pokrývá celé tělo. Tento film je tvořen lipidy, převážně nazývané tuky, produkované mazovými žlázami, epidermálními mastnými kyselinami a cholesterolem. Vše je emulgováno s potem a trans-epidermální vodou.

Dokonce i když nenosíte make-up, musíte čistit svůj obličej, protože během dne na vaší pleti ulpívá prach mnoha druhů a nejrůznější nečistoty.

Řešením je mnoho druhů přípravků: gely, mléka, tekuté fluidy, čisticí ubrousky na obličej. Všechny z nich by měly být odstraňovány vodou, dokonce, i když to není uvedeno. Z tohoto důvodu je nejlepší se zeptat beauty experta, aby vám poradil nejlepší přípravek právě pro váš typ pleti, a sdělil vám, jak ho nejlépe používat.

Po bezprostřední čisticí fázi je nezbytné použít tonikum, které znovuobnovuje přirozenou rovnováhu pH pleti a podporuje lepší proniknutí produktů, které budou aplikovány následně: séra, krémy apod. Další důležitá funkce tonika je odstranění vody a všeho, co může obsahovat chlor, těžké kovy, usazeniny, surfaktanty a oleje. Všechny tyto látky, které nejsou pleti prospěšné, pokud na ni zůstanou, se mohou stát nebezpečnými a vést od obyčejného rozšíření pórů, až po velmi vážné změny různého charakteru. Tonika jsou k dostání s četnými účinky v závislosti na typu pleti: hydratační, zjemňující, čisticí. Tonikum nemusíte odstraňovat vodou, pouze ho aplikujte na pleť pomocí vatového tamponu a počkejte, až pleť kompletně uschne. Tím, že je to jeden z prvních produktů, které aplikujeme, je proto důležité vybrat ten nejvhodnější, protože jakmile je absorbován, aktivní látky v něm mají specifické a cílené účinky.

Za účelem mít zdravější pleť se nejdříve musíte starat o to, abyste měli dobrý hydrolipidický film, který je naším "přírodním krémem". Jeho funkce jsou velice důležité: udržuje pleť jemnou, elastickou, hydratovanou a tvoří přirozený kyselý povlak (pH 5,5)  na povrchu pleti, který zabraňuje pronikání škodlivých látek do pleti a výskytu patogenních mikroorganismů. Výběr čisticího prostředku a tonika a jejich správné použití je nezbytné pro integritu hydro-lipidického filmu. Použití mýdlových nebo agresivních čisticích prostředků, nebo nepoužívání tonika s alkoholem vůbec, znatelně mění tento film. Naopak profesionální produkty vhodné pro váš typ pleti hydrolipidický film chrání.

Správné čištění obličeje je proto nejdůležitější aktivita, která pomáhá chránit integritu pleti tak dlouho, jak je to jen možné. Pomáhá zpomalovat proces stárnutí a zvyšuje efektivitu produktů, jako jsou séra a krémy, které jsou poté aplikovány na pleť.
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Jak si udržet kosmetickou barvu vlasů co nejdéle?
Jak se takový typ pleti projevuje a jakou kosmetiku zvolit?
Stav pleť ovlivňuje nejen správná kosmetika, ale i celková životospráva. Co tedy (ne)dělat?