Bělení pletiPostupem věku se takřka jistě setkáme i s pigmentovými skvrnami a barevnými nesrovnalostmi pleti. Ve staří je tento problém více než očekávatelný, klidně se s ním ale můžeme setkat i mnohem dřív. V době když nejsme opálené spoustu skvrnek není vidět, ale jakmile vyleze sluníčko, flíčky se opět objeví. A co teď s tím? Zvlášťe trápí-li nás skvrny, které si ani v zimě nedají pokoj?

Na vině může být hyperpigmentace, sluneční záření, solária, těhotenství, různé nemoce a další. Více jsou také ohrožená poškozená místa kůže (jizvy apod.) Ale nebojte, dá se to řešit.

Řešením této situace jsou aktivní látky, které zlepšují stav melanocytů (pigment, který způsobuje zbarvení pleti a opálení). Tyto látky mají nejen vybělující účinek, ale dokáží velice efektivně zpomalit proces hyperpigmentace.

Mezi takové látky patří AHA kyseliny (kyselina mléčná, kyselina glykolová), PHA kyseliny (glukonolakton, laktobionická kyselina) a antioxidanty. Při hledání parťáka pro bělení kůže proto hledejte produkty, které tyto látky obsahují. Kyseliny totiž naruší tmavý pigment na malé kousíčky a zbaví se jich. Pleti se tak vrátí jas a rovnoměrné zbarvení. Chemický peeling nechte na odborníkovi !!
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Silvie Lančová
odbornice na vlasy
Silvie je Brand Managerkou značky Framesi pro Čechy a Slovensko. Můžete si tak být jisti, že vlasům a vlasové kosmetice opravdu rozumí a vždy vám správně poradí a odpoví na každý dotaz, který vás bude zajímat.

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Víte, jak správně ošetřit vaši pokožku, pokud jste spálení od sluníčka. V článku naleznete rady co dělat a nedělat v následné péči.
Jak pečovat o pleť s pigmentovými skvrnami, které přípravky používat abychom minimalizovali jejich výskyt na pleti...
Padání, řídnutí vlasů se objevuje v každém věku, ať už to jsou ženy nebo muži. Nastíníme možné příčiny vzniku a doporučíme způsoby jak proti tomuto problému bojovat.