Bělení pletiPostupem věku se takřka jistě setkáme i s pigmentovými skvrnami a barevnými nesrovnalostmi pleti. Ve staří je tento problém více než očekávatelný, klidně se s ním ale můžeme setkat i mnohem dřív. V době když nejsme opálené spoustu skvrnek není vidět, ale jakmile vyleze sluníčko, flíčky se opět objeví. A co teď s tím? Zvlášťe trápí-li nás skvrny, které si ani v zimě nedají pokoj?

Na vině může být hyperpigmentace, sluneční záření, solária, těhotenství, různé nemoce a další. Více jsou také ohrožená poškozená místa kůže (jizvy apod.) Ale nebojte, dá se to řešit.

Řešením této situace jsou aktivní látky, které zlepšují stav melanocytů (pigment, který způsobuje zbarvení pleti a opálení). Tyto látky mají nejen vybělující účinek, ale dokáží velice efektivně zpomalit proces hyperpigmentace.

Mezi takové látky patří AHA kyseliny (kyselina mléčná, kyselina glykolová), PHA kyseliny (glukonolakton, laktobionická kyselina) a antioxidanty. Při hledání parťáka pro bělení kůže proto hledejte produkty, které tyto látky obsahují. Kyseliny totiž naruší tmavý pigment na malé kousíčky a zbaví se jich. Pleti se tak vrátí jas a rovnoměrné zbarvení. Chemický peeling nechte na odborníkovi !!
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Silvie Lančová
odbornice na vlasy
Silvie je Brand Managerkou značky Framesi pro Čechy a Slovensko. Můžete si tak být jisti, že vlasům a vlasové kosmetice opravdu rozumí a vždy vám správně poradí a odpoví na každý dotaz, který vás bude zajímat.

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

V článku se dozvíte na co se nejvíce ptají klientky své kosmetičky...
Trápí Vás citlivá pleť, zarudnutí, kuperóza? Pak vyzkoušejte novou řadu Delicate na zmíněné problémy...
INCI neboli co daný kosmetický přípravek obsahuje a jak se vyznat v ingrediencích na obalech.