Jak si vybrat kosmetiku?Pleť je určitě pro nás všechny velmi důležitá. Říká se, že je zrcadlem celého organismu, a proto bychom starost o ní rozhodně neměli podceňovat. Samozřejmě je velmi dobré si dopřát pravidelné ošetření u profesionální kosmetičky, ale bude to stačit? Určitě ne. I vy samy doma můžete ovlivnit stav své pleti pečlivou každodenní péčí.

Ze mé praxe: Mnohdy se stává, že klientka, která přijde poprvé na kosmetiku mi sdělí, že intenzivně pečuje doma o pleť, ALE tápe v nepřeberném množství komerčních výrobků - a tak dost často nevhodným výběrem přípravků pleti vlastně vůbec neprospívá.

Takže ještě jednou – jak vybrat správnou kosmetiku?

Důležité je znát dobře svoji pleť - správně si stanovit diagnózu pleti. Toto si můžete zjednodušit pokud se svěříte do rukou profesionální zkušené kosmetičky, která správně diagnostikuje pleť a poté doporučí vhodné přípravky. V současné době nám zlepšuje komfort diagnózy pleti také speciální mikrokamera. Pod takovou mikrokamerou jsou totiž vidět detaily pleti zvětšené 50 až 200x (tato služba je většinou součástí ošetření v kosmetickém salonu a je zdarma).

Na výběr té správné kosmetiky mají vliv i jiné faktory - týká se to stavu pleti, a to ne jen, jestli je suchá smíšená, mastná, s rozšířenými póry, žilkami, pigmentovými skvrnami a jiné. Jde i o roční období a s ním související počasí (jiné výrobky jsou vhodné v zimním a jiné v letním období), životní styl (sport, kouření,...), pracovní prostředí, ve kterém se pohybujeme (prach, slunce, horko, chlad, klimatizace,...) a v neposlední řade to jsou různé alergie.

Po správném vyhodnocení stavu pleti už můžeme přistoupit k vhodnému výběru kosmetiky. Na základě dlouholeté zkušenosti a spolupráce s firmou ItalyStyle.cz, kde pracuji také jako technoložka právě se značkami Alissa Beauté a Diego dalla Palma professional, bych upřednostnila výběr profesionální kosmetiky těchto značek.

Základními přípravky, které by u vás neměly chybět jsou přípravky pro čištění pleti, které je potřeba používat v několika krocích. A to i v případě, že je pleť nenalíčená a to z důvodů každodenní očisty.

To znamená:

1. odličovač očí
2. čistící pleťové mléko, pěna nebo micerální voda
3. čistící pleťové tonikum
4. kompenzátor – výborný přípravek na vyrovnání hydrolipidického filmu a zklidnění pleti

Po absolvování výše uvedených kroků máme pleť čistou a připravenou na použití aktivních látek. Tyto se aplikují opět dle typu a potřeb pleti. Na výběr máme velkou škálu přípravků na hydrataci, výživu, lifting, vitamíny, s minerály a jiné. Nesmíme zapomenout na péči o oční okolí (krém nebo gel). Na závěr použijeme krém na obličej a krk, navazující na aktivní látky, který je vhodný na den, či noc.

Závěrem bych vám chtěla popřát, abyste za pomoci vhodné kosmetiky a dobře míněných rad byli se stavem své pletí nadmíru a dlouhodobě spokojeni.

Alena Blechová - Salon Visage, Sokolov
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Silvie Lančová
odbornice na vlasy
Silvie je Brand Managerkou značky Framesi pro Čechy a Slovensko. Můžete si tak být jisti, že vlasům a vlasové kosmetice opravdu rozumí a vždy vám správně poradí a odpoví na každý dotaz, který vás bude zajímat.

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

V článku se dozvíte na co se nejvíce ptají klientky své kosmetičky...
Trápí Vás citlivá pleť, zarudnutí, kuperóza? Pak vyzkoušejte novou řadu Delicate na zmíněné problémy...
INCI neboli co daný kosmetický přípravek obsahuje a jak se vyznat v ingrediencích na obalech.