Jak vybrat krémy a séra?Výběr krému není jednoduchý úkol. Zaměřit byste se měli na: alergie, typ pleti, věk, roční období, jak vyživená je vaše pleť a na nedostatky. Pokud vybíráte správný krém za účelem dosáhnout požadovaných výsledků, všechny tyto parametry musí být vzaty v potaz.

Jako pravidlo platí, že krém by měl být měněn každé tři až čtyři měsíce, v závislosti na ročním období a klimatu. Jsou zde samozřejmě výjimky vzhledem k početným faktorům, které byly vyjmenovány dříve. Na příklad kosmetička vám může navrhnout speciální krém k domácímu použití, pokud máte nějaké specifické kosmetické ošetření v kosmetickém salonu.

Krémy na obličej by měly být aplikovány dvakrát denně, ráno a večer. Vyčistěte váš obličej čisticím produktem a tonikem a poté na dokonale suchou pleť poté aplikujte krém, jemně vmasírujte, dokud se krém nevstřebá. Pokud máte čas, masírujte obličej po dobu několika minut, protože vám to přinese několik benefitů: pomůže to lepšímu proniknutí produktů do pleti a aktivaci mikrocirkulace. Rovněž můžete provést několik jemných tahů prsty ve směru lymfatického oběhu.

Dvakrát denně dodejte aktivní látky do pleti

Často se stává, že krém samotný není dostatečný, aby uspokojil všechny potřeby pleti. To je důvod proč je lepší použít dva rozdílné krémy: jeden aplikujte každé ráno a druhý před tím, než půjdete spát.

Nebo další kombinace může být následující: každé ráno a večer použijte sérum a potom krém. Pokud si vyberete moudře, získáte "perfektní ošetření", vhodné pro Vaši pleť.

Séra jsou velice důležité produkty v péči o pleť obličeje. Za prvé mají jemnější texturu, která se snadno absorbuje a může se tak snadněji dostat k vitálním vrstvám pleti. Obvykle séra obsahují vyšší procento aktivních látek než krémy. Používání séra zvyšuje a urychluje výsledek a to pomocí zvýšení aktivity krému, který svou povahou nemůže sérum nahradit. Pravda je rovněž taková, že sérum nemůže nahradit krém.

Krém je ve skutečnosti nejkompletnější produkt v péči o pleť. Séra mají více specifický pronikavý účinek. Po třicátém roku věku je silně doporučeno začít používat sérum v kombinaci s krémem, protože proces stárnutí začíná ve věku 25 let. Sérum může být aplikováno jednou nebo dvakrát denně na obličej nebo pouze na určitá místa, která jsou postižena nedokonalostí. 

S ohledem na to jak těžké je vybrat správné produkty na pleť, je doporučeno spolehnout se na odbornost vaší kosmetičky, která vám navrhne tu nejlepší domácí péči pro vás.
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Silvie Lančová odbornice na vlasy
Silvie je Brand Manager pro značky Framesi a Ecoplex. Můžete si tak být jisti, že vlasům a vlasové kosmetice opravdu rozumí a vždy vám správně poradí a odpoví na každý dotaz, který vás bude zajímat.

Zeptat se specialistky

Stanislava Doucková odbornice na pleť
Stáňa se věnuje kosmetice řadu let a produkty Alissa Beauté a diego dalla palma jsou i její hobby. Školí nové obchodní konzultanty a můžete se jí zeptat na cokoliv a ona to bude vědět. Ráda vám všem odpoví.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Prohlédně si nové střihy a nechte se inspirovat. Nápadité vizáže dle inspirace Coco Chanel v elegantní kolekci PURE nebo energické střihy kolekce STRONG SEDUCTION.
Šťáva z čerstvě nasbíraných biologických pampeliškových květů, lichořeřišnice, extrakt z pomerančových květů...to jsou aktivní látky nové řady Seasonal Pampeliška od diego dalla palma pro toto jaro!
Víte, jakou péči zvolit po zimním mrazivém období? Vyzkoušejte třeba 28-denní program od Alissa Beauté a přečtěte si rady naší technoložky Jany Škabradové.