Citlivá pleťJak se projevuje citlivá pleť?

Citlivá pleť reaguje rychle na jakoukoliv změnu, ať už vnitřní či vnější (počasí, strava, reakce na omytí vodou a kosmetické přípravky). Reakce pleti se může projevovat zčervenáním, svěděním, pálením, pocitem napětí, štípáním, ale také dehydratací pokožky. V některých případech může vzniknout až kuperóza, tedy rozšíření drobných cévek v pokožce, které ztrácí schopnost se smršťovat a jsou v pleti permanentně viditelné.

Co způsobuje citlivou pleť?

Za rychlé a nepříjemné reakce pleti může především fakt, že se postupně ztenčuje hydrolipidický film pokožky, který slouží jako ochranná bariéra pleti. Pleť se tak stává více propustnou a zranitelnou. Projevy citlivé pleti ovlivňuje dědičnost, hormony, psychická i fyzická zátěž, stravovací návyky a pitný režim. Z vnějších vlivů může za podráždění pleti především používání agresivní a nekvalitní kosmetiky a vliv znečištěného prostředí a častého střídání teplot.

Výzkumy odhadují, že problémy s citlivou pletí trápí více než 55% evropských žen. 
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Objevte účinky produktů liftingové řady Charming od Alissa Beauté.
Jak si udržet kosmetickou barvu vlasů co nejdéle?
Jak se takový typ pleti projevuje a jakou kosmetiku zvolit?