Citlivá pleťJak se projevuje citlivá pleť?

Citlivá pleť reaguje rychle na jakoukoliv změnu, ať už vnitřní či vnější (počasí, strava, reakce na omytí vodou a kosmetické přípravky). Reakce pleti se může projevovat zčervenáním, svěděním, pálením, pocitem napětí, štípáním, ale také dehydratací pokožky. V některých případech může vzniknout až kuperóza, tedy rozšíření drobných cévek v pokožce, které ztrácí schopnost se smršťovat a jsou v pleti permanentně viditelné.

Co způsobuje citlivou pleť?

Za rychlé a nepříjemné reakce pleti může především fakt, že se postupně ztenčuje hydrolipidický film pokožky, který slouží jako ochranná bariéra pleti. Pleť se tak stává více propustnou a zranitelnou. Projevy citlivé pleti ovlivňuje dědičnost, hormony, psychická i fyzická zátěž, stravovací návyky a pitný režim. Z vnějších vlivů může za podráždění pleti především používání agresivní a nekvalitní kosmetiky a vliv znečištěného prostředí a častého střídání teplot.

Výzkumy odhadují, že problémy s citlivou pletí trápí více než 55% evropských žen. 
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Silvie Lančová
odbornice na vlasy
Silvie je Brand Managerkou značky Framesi pro Čechy a Slovensko. Můžete si tak být jisti, že vlasům a vlasové kosmetice opravdu rozumí a vždy vám správně poradí a odpoví na každý dotaz, který vás bude zajímat.

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

V článku se dozvíte na co se nejvíce ptají klientky své kosmetičky...
Trápí Vás citlivá pleť, zarudnutí, kuperóza? Pak vyzkoušejte novou řadu Delicate na zmíněné problémy...
INCI neboli co daný kosmetický přípravek obsahuje a jak se vyznat v ingrediencích na obalech.