Dehydratovaná pleťJaké jsou projevy dehydratované pleti?

Dehydratovaná pleť je mdlá, drsná a může se objevit nepříjemné pnutí. Nedostatek tekutin v pokožce se projevuje ztrátou pružnosti pleti. Můžeme si ale udělat jednoduchý test, kterým zjistíme, zda je naše pokožka dehydratovaná. Jemně do pleti štípněte, např. na předloktí a sledujte rychlost, jakou se pokožka vrátí (či nevrátí) do normálu. Pokud je pleť dostatečně hydratovaná, pleť se ihned vrátí na své místo jelikož dostatek tekutin v pokožce = vysoká elasticita pleti.

Je pak více než jasné, že dehydratace pleti umožňuje snadnější tvorbu vrásek.

Dehydratovanou pleť však nezaměňujte se suchou pletí, která je geneticky daná. Dehydratovanou pleť si člověk často přivodí sám, ale naštěstí se také lépe optimalizuje a můžeme jí dostat zase do normálu. Dehydratovaná pleť může být klidně i pleť mastná a normální. Dehydratace u pleti mastné je poměrně velmi častá, jelikož přípravky určené pro péči o mastnou pleť většinou vysušují.

Příčiny dehydratace?

Dehydratace pleti může být způsobená mnoha faktory. Např. stresem, slunečním zářením, nemocemi jako je cukrovka a různými léky. Velký vliv mají stravovací návyky a především pitný režim. Pokud ze stravy vynecháme např. sacharidy, způsobí to sice úbytek váhy, ale především také úbytek vody z těla, protože sacharidy na sebe vážou vodu. Také nadměrný příjem kávy a alkoholu a časté kouření jsou významným zapříčiněním dehydratace pokožky. Zvýšit příjem tekutin bychom také měli během menstruace a při fyzické zátěži, při které se nadměrně potíme.
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Jak si udržet kosmetickou barvu vlasů co nejdéle?
Jak se takový typ pleti projevuje a jakou kosmetiku zvolit?
Stav pleť ovlivňuje nejen správná kosmetika, ale i celková životospráva. Co tedy (ne)dělat?