První jemné vráskyJaké jsou známky pleti s prvními vráskami?

Rozloučili jste se s mladickými neduhy pleti a místo toho abyste měli klid, začnete bojovat s časem. Ano, řeč je o prvních vráskách, kdy pleť začíná vykazovat počínající ztrátu pevnosti a pružnosti. Začínají se tvořit jemné vrásky. První projevy nejlépe odhalíme ve zvýraznění nosoretní vrásky a vrásek okolo očí. Nicméně pleť je stále dobře hydratovaná. Od 25 roku naše tělo překlene hranici, kdy začne stárnout, a jak rychle nebo pomalu je převážně jen a jen na vás. Věřte nebo ne, ale pouze a právě vy můžete ovlivnit výskyt prvních vrásek.

Jak pečovat o pleť s prvními vráskami?

Nejúčinnější zbraní dermatologických nedostatků je prevence. Právě v období před dovršením 30 let objektivně sklidíte úspěchy či neúspěchy za svou dosavadní péči o pleť a váš životní styl. Opálení pleti, kouření, dlouhé ponocování, nevhodné kosmetické přípravky, nulová dodatečná hydratace pokožky jsou nepřátelé krásné a zdravé pleti.  První vrásky se vytvářejí hlavně tedy ztrátou hydratace a také nedostatkem vitamínů a látek potřebných k obnově kožních buněk.  Kůže má schopnost napravovat poškození, která se objevují denně uvnitř i kolem buněk. Věkem se ale tato regenerace zpomaluje. Nedokonale opravené buňky pak nepracují tak jak mají, hromadí se a pleť ztrácí vitalitu, proto si vyberte správnou hydratační péči včas.
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Silvie Lančová
odbornice na vlasy
Silvie je Brand Managerkou značky Framesi pro Čechy a Slovensko. Můžete si tak být jisti, že vlasům a vlasové kosmetice opravdu rozumí a vždy vám správně poradí a odpoví na každý dotaz, který vás bude zajímat.

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

V článku se dozvíte na co se nejvíce ptají klientky své kosmetičky...
Trápí Vás citlivá pleť, zarudnutí, kuperóza? Pak vyzkoušejte novou řadu Delicate na zmíněné problémy...
INCI neboli co daný kosmetický přípravek obsahuje a jak se vyznat v ingrediencích na obalech.