První jemné vráskyJaké jsou známky pleti s prvními vráskami?

Rozloučili jste se s mladickými neduhy pleti a místo toho abyste měli klid, začnete bojovat s časem. Ano, řeč je o prvních vráskách, kdy pleť začíná vykazovat počínající ztrátu pevnosti a pružnosti. Začínají se tvořit jemné vrásky. První projevy nejlépe odhalíme ve zvýraznění nosoretní vrásky a vrásek okolo očí. Nicméně pleť je stále dobře hydratovaná. Od 25 roku naše tělo překlene hranici, kdy začne stárnout, a jak rychle nebo pomalu je převážně jen a jen na vás. Věřte nebo ne, ale pouze a právě vy můžete ovlivnit výskyt prvních vrásek.

Jak pečovat o pleť s prvními vráskami?

Nejúčinnější zbraní dermatologických nedostatků je prevence. Právě v období před dovršením 30 let objektivně sklidíte úspěchy či neúspěchy za svou dosavadní péči o pleť a váš životní styl. Opálení pleti, kouření, dlouhé ponocování, nevhodné kosmetické přípravky, nulová dodatečná hydratace pokožky jsou nepřátelé krásné a zdravé pleti.  První vrásky se vytvářejí hlavně tedy ztrátou hydratace a také nedostatkem vitamínů a látek potřebných k obnově kožních buněk.  Kůže má schopnost napravovat poškození, která se objevují denně uvnitř i kolem buněk. Věkem se ale tato regenerace zpomaluje. Nedokonale opravené buňky pak nepracují tak jak mají, hromadí se a pleť ztrácí vitalitu, proto si vyberte správnou hydratační péči včas.
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Silvie Lančová
odbornice na vlasy
Silvie je Brand Managerkou značky Framesi pro Čechy a Slovensko. Můžete si tak být jisti, že vlasům a vlasové kosmetice opravdu rozumí a vždy vám správně poradí a odpoví na každý dotaz, který vás bude zajímat.

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Nevystavujte svou pokožku UV záření bez nanesení ochranných krémů s SPF.
Udělejte pro svou pleť maximum.
Problémy s vlasy ubírají na jejich kráse. Co s tím?