Mastná pleťJaké jsou znaky mastné pleti?

Mastná pleť je lesklá s nadměrnou produkcí mazu, která může být způsobena mnoha vlivy: sport, nesprávná životospráva, dehydratace pokožky, stres, znečištěné prostředí, hormonální změny, nevhodná kosmetika. Nadměrná produkce mazu může mít za následek tvorbu komedonů a akné. Postupem času se může projevovat ztráta pevnosti, povadání pokožky a prohlubování vrásek i přesto, že pleť mastná pleť stárne pomaleji, než jiné typy pletí. Na první pohled poznáte mastnou pleť pro její rozšířené póry, lesklý a hrubý vzhled. Může působit až nepěstěným dojmem. Může být pokryta malými šupinkami.

Jak pečovat o mastnou pleť?

Vyvarujte se používání drastických přípravků, které pleť násilně vysušují. Přípravky s obsahem alkoholu pleť velmi často stahují a ničí opět její přirozenou rovnováhu. Pleť může naopak začít vylučovat větší tvorbu mazu a jste opět v začarovaném kruhu. Základním krokem péče o mastnou pleť je její pravidelné čistění např. čistícím gelem, aby nedocházelo k jejímu zanášení a tvorbě akné. Mastná pleť však potřebuje hlavně hydrataci. Používat by se ale měly pouze krémy určené pro mastnou pleť, aby docházelo k vyvážení tvorby kožního mazu a pleť se nemastila ještě více, proto je potřeba zvolit opravdu kvalitní a vhodné přípravky. Z naší nabídky doporučujeme vyzkoušet také minerální make up, který je vhodnou součástí péče o mastnou pleť. Kryje dokonale nedostatky pleti a hojí zároveň. 
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Silvie Lančová
odbornice na vlasy
Silvie je Brand Managerkou značky Framesi pro Čechy a Slovensko. Můžete si tak být jisti, že vlasům a vlasové kosmetice opravdu rozumí a vždy vám správně poradí a odpoví na každý dotaz, který vás bude zajímat.

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Trápí vás pigmentové skvrny? Poradíme vám, jak nad nimi vyzrát.
Obnovte vitalitu a krásu suchých vlasů.
Jak pečovat o citlivou a křehkou pleť?