Normální pleťJak poznáte normální pleť?

Málo která z nás má tu výhodu, aby mohla říct, že má tento typ pleti. Normální pleť je totiž poměrně vzácná.  Taková pleť je pevná, pružná a dobře hydratovaná. Působí kompaktně a projasněně. Je hladká, čistá, elastická a jemná.  Zbytečně se nemastí, póry jsou malé a sotva viditelné, kůže je pružná, vláčná a napnutá, bez nápadných vrásek.  Pleť je kompaktní a barva pleti je jemně růžová. Jen velmi vzácně se objevují pupínky nebo lesklá místa.

Jak pečovat o normální pleť?

Hlavním prostředkem pro krásnou a hydratovanou pokožku je udržení přirozené rovnováhy.  Už od přírody obsahuje tato pleť vyvážené množství vlhkosti a mastnoty. S postupem věku se však každá pleť vysušuje.  Každodenní péčí o normální pleť by mělo být pravidelné a jemné čistění, aby se z ní odstranily odumřelé buňky, nečistoty a zbytky make-upu. Zabráníte tak nerovnováze pokožky a hromadění kožního mazu. Následně opět zvyšte hladinu vlhkosti pomocí hydratačního krému, který pleť ochrání a osvěží.
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Jak si udržet kosmetickou barvu vlasů co nejdéle?
Jak se takový typ pleti projevuje a jakou kosmetiku zvolit?
Stav pleť ovlivňuje nejen správná kosmetika, ale i celková životospráva. Co tedy (ne)dělat?