Pleť s popraskanými žilkamiCo je to kuperóza?

Pleť postižená kuperózou se projevuje drobnými červenými cévkami prosvítajícími skrze pokožku. Tyto cévky jsou často označovány jako popraskané, ale není tomu tak. Jedná se o cévky rozšířené, které ztratily schopnost smršťovat se, a tudíž jsou viditelné v pleti permanentně. Zasaženými oblastmi je nejčastěji nos a tváře, ale nalézt je můžeme i v dekoltu. Tímto problémem bývají často postiženy ženy s tenkou citlivou pletí nebo s pletí suchou.

Příčiny kuperózy:

Kuperóza je mnohdy problémem dědičným, způsobovat ji však mohou některé léky, nadměrné vystavování se slunci, agresivní čištění pleti (především mačkání pupínků a pórů), používání příliš horké a studené vody, nadměrná konzumace alkoholu a kouření. Významným faktorem je také stárnutí pokožky.

Pleť s kuperózou vyžaduje speciální a především včasnou péči, aby nedocházelo k další tvorbě rozšířených cévek.
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Silvie Lančová
odbornice na vlasy
Silvie je Brand Managerkou značky Framesi pro Čechy a Slovensko. Můžete si tak být jisti, že vlasům a vlasové kosmetice opravdu rozumí a vždy vám správně poradí a odpoví na každý dotaz, který vás bude zajímat.

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Bojujete s červenými žilkami v obličeji neboli kuperózou? Pokud ano, přečtěte se pár rad od naší přední technoložky/kosmetičky Jany Škabradové, která Vám poradí jak správně o takovou pleť pečovat.
Máte pocit, že Vaše pleť je po dlouhé zimě bez energie, vitality? Máme pro Vás návod, jak ji dostat zpět do formy, aby byla rozzářená a vyživená.
Jemnými, zplihlými vlasy trpí mnoho žen... Poradíme vám, jak a čím správně pečovat o tento typ vlasů.