Unavená pleťJak se projevuje unavená pleť?

S unavenou pletí se můžeme setkat jak u jedinců mladšího, tak staršího věku a rozpoznáme ji podle bledého, až našedlého tónu pleti. Pokožka postrádá jas a vitalitu. Typickým projevem je také povadlost a dehydratace. Unavenou pleť navíc podtrhují kruhy pod očima a výskyt hlubokých vrásek.

Příčiny unavenosti pleti:

Unavená pleť značí ve velké většině případu únavu celého organismu, a to jak fyzickou tak psychickou. Vyhnout bychom se tak měli stresu a dopřát tělu dostatek spánku. Dalším vlivem je stárnutí pleti, kdy má pokožka tendence povadat a vypadá unaveněji. Tento proces navíc podporujeme, pokud zapomínáme na každodenní používání ochranných faktorů proti slunečnímu záření, které, jak víme, stárnutí pleti urychluje. Nadměrné slunění a návštěva solárií je tak dalším krokem k unavené pokožce. Pokožka a celkově tělo člověka může být také zaneseno toxickými látkami z vnějšího prostředí a z nevhodné stravy a nedostatku pitného režimu. To se pak samozřejmě odrazí na vzhledu pleti. Jedním z posledních, ale přesto hlavních faktorů stojících za unavenou pletí, je nepravidelná péče o pokožku a používání nevhodné kosmetiky. Na pleti se vyskytuje mnoho odumřelých buněk a mazu a může dojít k jejímu snadnému zanesení a tvorbě akné. Kromě toho bez pravidelné péče může být pokožka dehydratovaná a mít sklony k rychlejší tvorbě vrásek.
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Silvie Lančová
odbornice na vlasy
Silvie je Brand Managerkou značky Framesi pro Čechy a Slovensko. Můžete si tak být jisti, že vlasům a vlasové kosmetice opravdu rozumí a vždy vám správně poradí a odpoví na každý dotaz, který vás bude zajímat.

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Trápí Vás citlivá pleť, zarudnutí, kuperóza? Pak vyzkoušejte novou řadu Delicate na zmíněné problémy...
INCI neboli co daný kosmetický přípravek obsahuje a jak se vyznat v ingrediencích na obalech.
Prožili jste krásné léto, užili dovolenou.. Načerpali energii a teď hurá zpět do plného pracovního nasazení a kolotoče děti-práce. Zatímco koncem prázdnin...