Poškozené vlasyDalším stupněm suchých vlasů jsou vlasy poškozené. Do tohoto stádia se lze dostat velmi jednoduše a to nejen vaší vinou (časté fénování, kulmování, nešetrné barvení a česání), ale také vlivem smogu, počasí, slunečního záření. U poškozených vlasů byste hledali měkkost, lesk a pevnost beznadějně. Vlasy jsou těžko zvladatelné a upravitelné a působí mdlým a unaveným dojmem.

Zjištění pohledem:
mdlé vlasy
rozlétané vlasy

Zjištění dotekem:
nedostatek měkkosti
špatně ovladatelné

Možné příčiny:
vnější vlivy jako počasí a UV záření
častá tepelná úprava
nekvalitní kosmetika a nešetrné barvení

Pokud vás trápí poškozené vlasy a rozhodli jste se s nimi zatočit, zaměřte se na hloubkovou regeneraci vlasů. Přípravky pro poškozené vlasy vyplňují strukturu vlasů, oživují vzhled vlasů a posilují jejich pružnost a ovladatelnost. I přesto, že poškozené vlasy nebolí, vnímejte je jako nemocné a hýčkejte je šetrným zacházením, dokud se nevyléčí - nadměrně vysoké teploty, nešetrné rozčesávání a agresivní barvení jsou nepřítelem číslo jedna.
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Silvie Lančová
odbornice na vlasy
Silvie je Brand Managerkou značky Framesi pro Čechy a Slovensko. Můžete si tak být jisti, že vlasům a vlasové kosmetice opravdu rozumí a vždy vám správně poradí a odpoví na každý dotaz, který vás bude zajímat.

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Problémy s vlasy ubírají na jejich kráse. Co s tím?
První dojmy z vybraných produktů pro muže.
Jak správně pečovat o mastnou pokožku?