Poškozené vlasyDalším stupněm suchých vlasů jsou vlasy poškozené. Do tohoto stádia se lze dostat velmi jednoduše a to nejen vaší vinou (časté fénování, kulmování, nešetrné barvení a česání), ale také vlivem smogu, počasí, slunečního záření. U poškozených vlasů byste hledali měkkost, lesk a pevnost beznadějně. Vlasy jsou těžko zvladatelné a upravitelné a působí mdlým a unaveným dojmem.

Zjištění pohledem:
mdlé vlasy
rozlétané vlasy

Zjištění dotekem:
nedostatek měkkosti
špatně ovladatelné

Možné příčiny:
vnější vlivy jako počasí a UV záření
častá tepelná úprava
nekvalitní kosmetika a nešetrné barvení

Pokud vás trápí poškozené vlasy a rozhodli jste se s nimi zatočit, zaměřte se na hloubkovou regeneraci vlasů. Přípravky pro poškozené vlasy vyplňují strukturu vlasů, oživují vzhled vlasů a posilují jejich pružnost a ovladatelnost. I přesto, že poškozené vlasy nebolí, vnímejte je jako nemocné a hýčkejte je šetrným zacházením, dokud se nevyléčí - nadměrně vysoké teploty, nešetrné rozčesávání a agresivní barvení jsou nepřítelem číslo jedna.
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Silvie Lančová
odbornice na vlasy
Silvie je Brand Managerkou značky Framesi pro Čechy a Slovensko. Můžete si tak být jisti, že vlasům a vlasové kosmetice opravdu rozumí a vždy vám správně poradí a odpoví na každý dotaz, který vás bude zajímat.

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

V článku se dozvíte na co se nejvíce ptají klientky své kosmetičky...
Trápí Vás citlivá pleť, zarudnutí, kuperóza? Pak vyzkoušejte novou řadu Delicate na zmíněné problémy...
INCI neboli co daný kosmetický přípravek obsahuje a jak se vyznat v ingrediencích na obalech.