Padání vlasůNalézáte neustále v umyvadle, na zemi a na hřebenech velké množství vlasů, i když pravidelně uklízíte a nepracujete v kadeřnickém salónu? Po probuzení máte na polštáři tak velké množství vlasů, že se vám z toho zbylé vlasy naježí hrůzou? Pravděpodobně asi tušíte, že trpíte na padání vlasů. Neznepokojujte se ale a neplánujte hned otevření obchodu s tupé z vašich vypadaných vlasů. Vypadávání vlasů je do jisté míry přirozené a pravděpodobně je tomu tak i u vás. Pokud ale zaznamenáváte zvýšenou míru padání vlasů, snažte se identifikovat příčinu a zasáhněte správnou kosmetikou a dalšími změnami včas.

Zjištění pohledem:
pokožka hlavy je napnutá a bledá
vlasy jsou zeslabené v oblasti spánků a/či na temeni

Zjištění dotekem:
nově vyrostlé vlasy jsou velmi jemné
vlasy mají malou vlasovou cibulku a snadno se lámou

Možné příčiny:
stres
dieta
vnější vlivy (zima, smog, častá tepelná úprava vlasů)
buněčné stárnutí
 
Co dělat pro zlepšení stavu vlasů? Je nutno začít u životosprávy a vyvarovat se stresu a pokud možno prudkým výkyvům teplot. Vlasové pokožce a cibulkám je nutno dodat potřebné množství výživných látek, okysličit je a znovuobnovit jejich rovnováhu. Až když se vlasová pokožka posílí, dojde k opětovnému růstu zdravých, pevných vlasů. Trpělivost krásné vlasy přináší.
 • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

DOPORUČUJEME VÁM

  Napište našemu specialistovi

  Silvie Lančová
  odbornice na vlasy
  Silvie je Brand Managerkou značky Framesi pro Čechy a Slovensko. Můžete si tak být jisti, že vlasům a vlasové kosmetice opravdu rozumí a vždy vám správně poradí a odpoví na každý dotaz, který vás bude zajímat.

  Zeptat se specialistky

  Jana Škabradová odbornice na pleť
  Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

  Zeptat se specialistky

  BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

  V článku se dozvíte na co se nejvíce ptají klientky své kosmetičky...
  Trápí Vás citlivá pleť, zarudnutí, kuperóza? Pak vyzkoušejte novou řadu Delicate na zmíněné problémy...
  INCI neboli co daný kosmetický přípravek obsahuje a jak se vyznat v ingrediencích na obalech.