Padání vlasůNalézáte neustále v umyvadle, na zemi a na hřebenech velké množství vlasů, i když pravidelně uklízíte a nepracujete v kadeřnickém salónu? Po probuzení máte na polštáři tak velké množství vlasů, že se vám z toho zbylé vlasy naježí hrůzou? Pravděpodobně asi tušíte, že trpíte na padání vlasů. Neznepokojujte se ale a neplánujte hned otevření obchodu s tupé z vašich vypadaných vlasů. Vypadávání vlasů je do jisté míry přirozené a pravděpodobně je tomu tak i u vás. Pokud ale zaznamenáváte zvýšenou míru padání vlasů, snažte se identifikovat příčinu a zasáhněte správnou kosmetikou a dalšími změnami včas.

Zjištění pohledem:
pokožka hlavy je napnutá a bledá
vlasy jsou zeslabené v oblasti spánků a/či na temeni

Zjištění dotekem:
nově vyrostlé vlasy jsou velmi jemné
vlasy mají malou vlasovou cibulku a snadno se lámou

Možné příčiny:
stres
dieta
vnější vlivy (zima, smog, častá tepelná úprava vlasů)
buněčné stárnutí
 
Co dělat pro zlepšení stavu vlasů? Je nutno začít u životosprávy a vyvarovat se stresu a pokud možno prudkým výkyvům teplot. Vlasové pokožce a cibulkám je nutno dodat potřebné množství výživných látek, okysličit je a znovuobnovit jejich rovnováhu. Až když se vlasová pokožka posílí, dojde k opětovnému růstu zdravých, pevných vlasů. Trpělivost krásné vlasy přináší.
 • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

DOPORUČUJEME VÁM

  Napište našemu specialistovi

  Silvie Lančová
  odbornice na vlasy
  Silvie je Brand Managerkou značky Framesi pro Čechy a Slovensko. Můžete si tak být jisti, že vlasům a vlasové kosmetice opravdu rozumí a vždy vám správně poradí a odpoví na každý dotaz, který vás bude zajímat.

  Zeptat se specialistky

  Jana Škabradová odbornice na pleť
  Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

  Zeptat se specialistky

  BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

  Víte, jak správně ošetřit vaši pokožku, pokud jste spálení od sluníčka. V článku naleznete rady co dělat a nedělat v následné péči.
  Jak pečovat o pleť s pigmentovými skvrnami, které přípravky používat abychom minimalizovali jejich výskyt na pleti...
  Padání, řídnutí vlasů se objevuje v každém věku, ať už to jsou ženy nebo muži. Nastíníme možné příčiny vzniku a doporučíme způsoby jak proti tomuto problému bojovat.