Mastné vlasyJen pár hodin po umytí vlasů si připadáte jako by vás oblíznul kůň nebo na vás někdo omylem vylil olej na smažení? Musíte si mýt vlasy každý den nebo vymýšlíte všelijaké účesy, které schovají mastnou pokožku vlasů? Těšíte se na období, kdy se do módy vrátí ulízané účesy a nadměrné používání vlasových gelů. Pak asi patříte mezi jedince s mastnými vlasy. Nadměrná tvorba mazu trápí mnoho lidí a i přesto mnoho z nich neví, jak tento problém řešit či alespoň zmírnit.

Velmi často je problémem samotné časté mytí vlasů. Paradoxně důkladné čištění vlasové pokožky stimuluje tvorbu mazu ještě více a člověk se tak snadno dostane do bludného kruhu nekonečného mytí vlasů. A aby toho krom nepěkného vzhledu nebylo málo, nadměrná tvorba kožního mazu může ucpávat vlasový váček, oslabovat vlas a vést k padání vlasů.

Zjištění pohledem:
mastná vlasová pokožka a maz na vlasech
splihlé vlasy především u kořínků
malý objem

Zjištění dotekem:
mastný pocit při projetí vlasů

Možné příčiny:
časté mytí vlasů
zanesená vlasová pokožka silikony a stylingovými přípravky
velmi časté sahání si a prohrabování si vlasů a také přehnané česání vlasů

Co je důležité při boji proti mastným vlasům? Mít trpělivost! Zkuste si vlasy nemýt každý den a používejte profesionální kosmetiku nezatěžující vlasy. Především šampóny by neměly obsahovat silikony a zanášet vlasovou pokožku. Kondicionéry a masky používejte v omezené míře a pouze do konečků vlasů. Jemná a trpělivá péče povede k regulaci kožního mazu a přinejmenším ke zmírnění vašeho problému.
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Jak si udržet kosmetickou barvu vlasů co nejdéle?
Jak se takový typ pleti projevuje a jakou kosmetiku zvolit?
Stav pleť ovlivňuje nejen správná kosmetika, ale i celková životospráva. Co tedy (ne)dělat?