Jak pečovat o vlasy


Nejčtenější dotazy

Pokud chcete mít zdravé a krásné vlasy, začít byste měli u vlasové pokožky. Protože pouze ze zdravé pokožky mohou vyrůst bohaté a krásné vlasy. Na co byste si měli dát především pozor?

1. Správný výběr kosmetiky

Podle typu vlasů a případného problému, se kterým se vypořádáváte (např. lupy), zapomeňte na univerzální „všelék“ pro všechny typy vlasů. Moderní doba nám nabízí široké množství produktů, buďte tedy vybíraví a rozmazlete své vlasy, odvděčí se vám!


2. Dodržování správných postupů

Tím máme na mysli např. aplikaci vyživujících kondicionérů a masek pouze na konečky vlasů, používání ochranných produktů před žehlením a kulmováním vlasů, apod.


3. Barvení vlasů

Vložte své vlasy do rukou profesionálů, kteří používají kvalitní barvy na vlasy a kteří je také následně ošetří tou nejlepší kosmetikou. V salonech Framesi si můžete vybrat z více než 180 odstínů a máte jistotu použití kvalitní barvy, která je velmi odolná a intenzivní. Nezapomeňte na barvené vlasy používat specifickou kosmetiku i doma.


4. Výběr vhodného stylingu

Jistě, každá chceme to, co nemáme, ale všeho s mírou. Snažte se rovné vlasy nekulmovat každý den a nechte je odpočinout. Pokud však již používáte tepelnou úpravu vlasů, vždy používejte správné a ochranné stylingové přípravky. Pro fixaci si vyberte takové produkty, které zachovají přirozený pohyb vlasů, umožní snadné rozčesání a vlasy nezatíží


5. Použití vhodných nástrojů

Vhodné hřebeny a kartáče dokážou zázraky. Ideální je použití nástrojů s antistatickým efektem a takové, které nepoškodí vlasovou pokožku.


6. Tepelná úprava

Jak jsme již řekli, při tepelné úpravě vlasů doporučujeme použití ochranných produktů. Ale již při výběru nástrojů jako je žehlička a kulma byste měli vybírat ty, které mají nastavitelnou teplotu a mnohdy již takové funkce, které vlasy mohou také ozdravovat, např. infračervené a ionizační záření


7. Životní styl

Bohužel i přes dodržování všech správných postupů a používání těch nejlepších výrobků, nelze zaručit, že se zdravých, krásných vlasů dočkáte. Roli totiž hraje také životní styl a jiné faktory. Vyvarovat byste se tak měli hlavně kouření a stresu a nevystavovat vlasy nadměrnému UV záření.
Chcete vědět více? Podívejte se na náš blog, facebook nebo si nechte zasílat tipy a informace přímo na váš email.

Napište našemu specialistovi

Silvie Lančová
odbornice na vlasy
Silvie je Brand Managerkou značky Framesi pro Čechy a Slovensko. Můžete si tak být jisti, že vlasům a vlasové kosmetice opravdu rozumí a vždy vám správně poradí a odpoví na každý dotaz, který vás bude zajímat.

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Jemné vlasy potřebují šetrnou péči a produkty, které je nezatěžují. Které to jsou?
Poznejte rozdíl mezi suchou a dehydrovanou pletí a vyberte tak správnou péči.
Trápí vás pigmentové skvrny? Poradíme vám, jak nad nimi vyzrát.