Jak pečovat o vlasy


Nejčtenější dotazy

Pokud chcete mít zdravé a krásné vlasy, začít byste měli u vlasové pokožky. Protože pouze ze zdravé pokožky mohou vyrůst bohaté a krásné vlasy. Na co byste si měli dát především pozor?

1. Správný výběr kosmetiky

Podle typu vlasů a případného problému, se kterým se vypořádáváte (např. lupy), zapomeňte na univerzální „všelék“ pro všechny typy vlasů. Moderní doba nám nabízí široké množství produktů, buďte tedy vybíraví a rozmazlete své vlasy, odvděčí se vám!


2. Dodržování správných postupů

Tím máme na mysli např. aplikaci vyživujících kondicionérů a masek pouze na konečky vlasů, používání ochranných produktů před žehlením a kulmováním vlasů, apod.


3. Barvení vlasů

Vložte své vlasy do rukou profesionálů, kteří používají kvalitní barvy na vlasy a kteří je také následně ošetří tou nejlepší kosmetikou. V salonech Framesi si můžete vybrat z více než 180 odstínů a máte jistotu použití kvalitní barvy, která je velmi odolná a intenzivní. Nezapomeňte na barvené vlasy používat specifickou kosmetiku i doma.


4. Výběr vhodného stylingu

Jistě, každá chceme to, co nemáme, ale všeho s mírou. Snažte se rovné vlasy nekulmovat každý den a nechte je odpočinout. Pokud však již používáte tepelnou úpravu vlasů, vždy používejte správné a ochranné stylingové přípravky. Pro fixaci si vyberte takové produkty, které zachovají přirozený pohyb vlasů, umožní snadné rozčesání a vlasy nezatíží


5. Použití vhodných nástrojů

Vhodné hřebeny a kartáče dokážou zázraky. Ideální je použití nástrojů s antistatickým efektem a takové, které nepoškodí vlasovou pokožku.


6. Tepelná úprava

Jak jsme již řekli, při tepelné úpravě vlasů doporučujeme použití ochranných produktů. Ale již při výběru nástrojů jako je žehlička a kulma byste měli vybírat ty, které mají nastavitelnou teplotu a mnohdy již takové funkce, které vlasy mohou také ozdravovat, např. infračervené a ionizační záření


7. Životní styl

Bohužel i přes dodržování všech správných postupů a používání těch nejlepších výrobků, nelze zaručit, že se zdravých, krásných vlasů dočkáte. Roli totiž hraje také životní styl a jiné faktory. Vyvarovat byste se tak měli hlavně kouření a stresu a nevystavovat vlasy nadměrnému UV záření.
Chcete vědět více? Podívejte se na náš blog, facebook nebo si nechte zasílat tipy a informace přímo na váš email.

Napište našemu specialistovi

Silvie Lančová
odbornice na vlasy
Silvie je Brand Managerkou značky Framesi pro Čechy a Slovensko. Můžete si tak být jisti, že vlasům a vlasové kosmetice opravdu rozumí a vždy vám správně poradí a odpoví na každý dotaz, který vás bude zajímat.

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

V článku se dozvíte na co se nejvíce ptají klientky své kosmetičky...
Trápí Vás citlivá pleť, zarudnutí, kuperóza? Pak vyzkoušejte novou řadu Delicate na zmíněné problémy...
INCI neboli co daný kosmetický přípravek obsahuje a jak se vyznat v ingrediencích na obalech.