Jak pečovat o suché a poškozené vlasy?DOTAZ ZÁKAZNICE:

Dobrý den, mohla byste mi prosím pomoct s výběrem kompletní kosmetiky pro mé vlasy? Mám velmi dehydratované, blond barvenými vlasy s ulamujícími se konečky, ale kořínky se relativně mastní. Rovné, jemnější struktura. Potřebovala bych pomoct s výběrem šamponu, kondicionéru, masky a nějaké emulze do délek/konečků, tak aby vlasy hydratovali, ale přitom je moc nezatěžovali. Máte v nabídce i termální ochranu? Na webu jsem nemohla najít. Moc děkuji.

ODPOVĚĎ VLASOVÉ SPECIALISTKY:

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Podle toho, jak popisujete své vlasy, doporučuji následující péči:

Zpevňující šampon Reinforcing, který je vhodný pro mastnou vlasovou pokožku. Změkčuje ji a pomáhá vyrovnat tvorbu mazu díky výtažkům z olivového oleje a mentolu. Pomáhá nastartovat proces posílení a růstu vlasů.

Jako další obnovující sérum Repair. To aplikovat půl ampule před kondicionérem. Vlasy umyjte, vysušte ručníkem, naneste sérum a jemně vmasírujte. Nechte 5-15 minut působit a potom pečlivě opláchněte. Tento produkt má dobrý účinek pro krepaté či velmi suché vlasy. V případě závažně poškozených vlasů ho používejte max. 1x týdně.

Pokračujte kondicionérem Restructure, náš bestseller vhodný pro všechny typy vlasů. Obsahuje mořský kolagen, křemík, bílkoviny z perel a kyselinu hyaluronovou. Před nanesením kondicionéru vlasy jemně vysušte ručníkem, aplikujte kondicionér, vlasy promasírujte, dodržte dobu působení. Můžete i opatrně rozčesat. Pečlivě opláchněte.
Máte-li jemné vlasy, nanášejte menší množství a pouze do délek vlasů. Rozhodně ne k pokožce - pak vlasy nebudou zatížené.

Na závěr použijte styling. Na jemnější vlasy se hodí styling s nízkým stupněm fixace. Styling Framesi má linii FOR-ME, stupeň fixace je první číslice v názvu, přičemž 1 je nejmenší a 6 nejsilnější fixace. Pro vás jsou proto ideální produkty číslo 302, 222, 218, 119, 120, 117
Termoochranný sprej je číslo 120.
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Jak si udržet kosmetickou barvu vlasů co nejdéle?
Jak se takový typ pleti projevuje a jakou kosmetiku zvolit?
Stav pleť ovlivňuje nejen správná kosmetika, ale i celková životospráva. Co tedy (ne)dělat?