Melanocyty


Chcete alespoň základně porozumět problematice pigmentových skvrn a různých nesrovnalostí pleti? Proč postupujícím věkem pleť ztrácí svůj porcelánový tón a kompaktnost? Na vině jsou melanocyty.

Melanocyty jsou pigmentové buňky, které se nacházejí ve svrchní vrstvě pokožky a ve vlasovch cibulkách. Tyto buňky mimo jiné díky UV záření produkují pigment melanocyt - a tento pigment způsobuje zbarvení pleti a opálení. V mládí melanocyty fungují velice dobře a my máme skvělou schopnost se opálit, bez jakýchkoliv problémů a vzniků skvrn. 

Bohužel postupem věku se stejně, jako se ztrácí funkce fybroblastů k produkci kolagenu, ztrácí také schopnost melanocytů produkovat melanin. Je to dáno jejich omezenou životností. Tento negativní jev se však zhoršuje a urychluje nadměrným opalováním, špatnou životosprávou a volnými radikály. Melanocyty jsou oslabené, a jednoduše řečeno, začnou produkovat špatný poměr melaninu na určitých partiích. Tím dojde k tvorbě pigmentových skvrn = hyperpigmentaci nebo naopak k nedostatku pigmentu = vitiligo.

Řešením této situace jsou aktivní látky, které zlepšují stav melanocytů. Tyto látky mají nejen vybělující účinek, ale dokáží velice efektivně zpomalit proces hyperpigmentace.

Patří mezi ně:

  • AHA (alfahydroxylové kyseliny): glykolová kyselina a kyselina mléčná > AHA se získávají z ovoce a jsou jedinečné pro obnovu pokožky.

  • PHA (polyhydroxylové kyseliny) > molekuly PHA pronikají do pleti pomaleji než AHA a dobře vážou vodu, proto přinášejí výraznou hydrataci a snižují podráždění pleti. Mezi nejdůležitější PHA patří Glukonalaktoon a laktobionická kyselina.
 
 
Bělící komplex

Prosvětlující složka, která pleť zanechává více jasnou, hladkou a zářivou a bez pigmentových skvrn. Obsahuje PHA, AHA a dvě vysoce účinné látky: Lumiskin™ získávaný z rostlin a Melfade®-J obsahující deriváty medvědice léčivé a vitaminu C.
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Poradíme, jak si co nejdéle udržet mladistvý vzhled, vitalitu a zdraví pleti.
Dopřejte pleti to správné ošetření po náročné zimě.
Nepodceňujte péči o vlasovou pokožku. Jen ze zdravé pokožky mohou vyrůstat zdravé vlasy.