Kyselina mandlová


Kyselina mandlová získavaná z extraktu z hořkých mandlí velice pomáhá k odstranění odumřelých buněk, protože jako jediná AHA kyselina vykazuje skvělé exfoliační (peelingové) schopnosti (srovnatelné s působením BHA kyselin).

Díky tomu přípravky s kyselinou mandlovou výborně čistí pleť, zároveň však ale jemně a šetrně, protože je kyselina složena z velkých molekul, které do kůže pronikají pomaleji, ale precizněji. 

Kyselina mandlová je už dlouhá léta známa také v lekářském odvětví jako silná antibakteriální látka. I z toho vyplývá, že pleť zanechá skutečně čistou a bez podráždění, užívá se i pro léčení mnoha kožních nemocí (nepravidelné zbarvení, vyrážky, zánětlivé akné, růžovka). Také hloubkově čistí póry, takže můžete dát sbohem černým tečkám a zánětům.

Co je ale jejími dalšími nespornými výhodami je ochrana před slunečním zářením a jemné ale efektivní vypínání vrásek (při dlouhodobém preventivním používání přípravků s kyselinou mandlovou). 

Kyselina mandlová je zkrátka jemný a účinný "všelék" na spousut kožních problémů - od akné, přes řešení pigmentových a stařeckých skvrn, až po vyhlazování pleti.


  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Silvie Lančová
odbornice na vlasy
Silvie je Brand Managerkou značky Framesi pro Čechy a Slovensko. Můžete si tak být jisti, že vlasům a vlasové kosmetice opravdu rozumí a vždy vám správně poradí a odpoví na každý dotaz, který vás bude zajímat.

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Trápí vás pigmentové skvrny? Poradíme vám, jak nad nimi vyzrát.
Obnovte vitalitu a krásu suchých vlasů.
Jak pečovat o citlivou a křehkou pleť?