Hydratace pleti po celý rok, i v zimě


Používat hydratační krém v zimě či nepoužívat hydratační krém v zimě, toť otázka... Aby krém na pleti zamrzl, musel by skutečně obsahovat vysoké množství vody, což ale určitě není cílem výrobců kvalitního hydratačního krému, protože voda sama o sobě nemá pro pleť žádnou hydratační schopnost. Kdyby voda hydratovala, stačilo by, abychom se naložili do vany a vyšli bychom s krásně vláčnou kůží. Je to ale přesně naopak, čím více je kůže vodě vystavována, tím sušší je. Vodu ve složení krémů Alissa Beauté sice najdete, ale je to jen proto, že výrobce musí uvádět i stopové množství přidaných látek, bavíme se o hodnotách odpovídající např. 0,2%. 
Hydratace je v zimě naopak velice důležitá, protože nastává období, kdy se zvyšuje množství smogu a těžkých kovů v ovzduší. S tímto náporem se musí naše pokožka vyrovnat a k tomu potřebuje vysoké množství energie. Aby buňky pleti energii vyrobily (buněčná energie se jmenuje ATP - adenosintriphosphate a je nezbytná pro imunitu a regenerační schopnost pleti), potřebují zvýšené množství vody. Dále je potřeba voda kvůli přechodům z chladného do vytopeného prostředí a kůže tak musí termoregulovat. Vodu bohužel nelze přijmout jinak než pitným režimem. To, co můžeme v kosmetice ovlivnit, je způsob, jakým voda v pleti koluje a aby se neodpařovala. Aby nám voda neunikala z pleti ven, zajistí lipidová složka přípravků - ceramidy, luxusní oleje a vitamíny. Aby se nám držela voda ve všech vrstvách pleti zaručí kyselina hyaluronová v různých molekulárních velikostech. Lipidy ani kyselina hyaluronová (sodium hyaluronate - sůl kys. hyal.) na pleti zmrznout nemohou. 
 
Hydratačního krému v zimě se určitě bát nemusíte, prokáže Vám naopak dobrou službu. Tedy alespoň ten kvalitní (poměr vody u hydratčních krémů zakoupených v drogérii bohužel neznáme, takže ani nemůžeme doporučit, zda se mohou aplikovat v zimním období). Co se ale týče hydratačních produktů z řady Alissa Beauté a Diego dalla Palma, jsou vhodné pro použití po celý rok, v létě a v zimě obzvlášť. Na jaře a na podzim doporučujeme krémy se zvýšeným obsahem vitamínů, protože stejně jako celé naše tělo, i pleť bývá unavená a pod tlakem toxinů. Nezapomeňte tedy na hydratační krémy v zimě, pleť se Vám za to odvděčí zdravým a krásným vzhledem...
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Silvie Lančová
odbornice na vlasy
Silvie je Brand Managerkou značky Framesi pro Čechy a Slovensko. Můžete si tak být jisti, že vlasům a vlasové kosmetice opravdu rozumí a vždy vám správně poradí a odpoví na každý dotaz, který vás bude zajímat.

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Prožili jste krásné léto, užili dovolenou.. Načerpali energii a teď hurá zpět do plného pracovního nasazení a kolotoče děti-práce. Zatímco koncem prázdnin...
Nová linie Gestil Care a zkušenost jedné naší kolegyně, která popsala svou zkušenost s touto linii. Své vlasy popsala jako dlouhé, mastné...
Oči jsou místem, kam se lidé, kteří s Vámi komunikují, soustředí nejvíce. Kůže je v okolí očí navíc tenčí než v ostatních oblastech obličeje. Přečtěte si pár rad jak o ni pečovat.