Jak pečovat o pleť s rozšířenými póry


Ženy s pletí náchylnou k otevírání a zanášení pórů velice často intenzivně čistí a používají konzistenčně lehké produkty, aby pleť ještě více nezanášely. Toto ale není řešení příčiny problému, pouze jeho následků a tak ať se snažíme sebevíc, výsledek v nedohlednu....
 
Čištění pleti je nejefektivnější, použijeme-li klasickou variantu mléko + tonikum, protože maz z pórů nejlépe odstraní zase olejová složka obsažená v mléce. Doporučuji vyzkoušet Mikromicelární čistící mléko Alissa Beauté. Mléko nanášíme rovnou na pleť ráno i večer, navlhčenými prsty provedeme pár krouživých pohybů a smyjeme vodou (tento krok je velmi důležitý). Následně naneseme na vatový tamponek Gelové tonikum od stejné značky a pleť dočistíme. 
 
Po důkladném čištění doporučuji Platinum řadu, ve které naleznete Platinum sérum, které nanášíme každé ráno i večer pod krém. Krémy v Platinové řadě jsou dva - konzistenčně lehčí a výživnější. Určitě je dobré mít oba dva - Rozjasňující krém a Regenerační krém, protože pleť přes noc regeneruje a přijímá více výživy a na den potřebujeme lehčí konzistenci, na kterou se bude dobře nanášet make-up. V případě že se nelíčíte, oceníte Platinovou řadu ještě více, protože krásně rozjasňuje. 
 
Platinová řada při pravidelném používání vyhlazuje pleť a póry jsou pak daleko méně viditelné. Navíc obsahuje rostlinné kmenové buňky z chilli papriček, které omlazují. Rozšířené póry vznikají důsledkem vypařující se vody, která při úniku z pleti nabírá na rychlosti a vytváří tak "sopku" v podobě rozšířených pórů. Aby do pleti otevřeným pórem nepronikaly bakterie, pleť se brání zvýšenou tvorbou mazu, který bohužel po čase zoxiduje a vytvoří černou tečku. Proto je důležité nejen čistit, ale hlavně vytvořit na pleti ochrannou bariéru, aby se voda neodpařovala a póry se tak vůbec nerozšiřovaly. Platina je minerál, který díky svým koloidním vlastnostem pleť chrání, vyhlazuje a zjemňuje.
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Silvie Lančová
odbornice na vlasy
Silvie je Brand Managerkou značky Framesi pro Čechy a Slovensko. Můžete si tak být jisti, že vlasům a vlasové kosmetice opravdu rozumí a vždy vám správně poradí a odpoví na každý dotaz, který vás bude zajímat.

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

V článku se dozvíte na co se nejvíce ptají klientky své kosmetičky...
Trápí Vás citlivá pleť, zarudnutí, kuperóza? Pak vyzkoušejte novou řadu Delicate na zmíněné problémy...
INCI neboli co daný kosmetický přípravek obsahuje a jak se vyznat v ingrediencích na obalech.