Jak pečovat o pleť s rozšířenými póry


Ženy s pletí náchylnou k otevírání a zanášení pórů velice často intenzivně čistí a používají konzistenčně lehké produkty, aby pleť ještě více nezanášely. Toto ale není řešení příčiny problému, pouze jeho následků a tak ať se snažíme sebevíc, výsledek v nedohlednu....
 
Čištění pleti je nejefektivnější, použijeme-li klasickou variantu mléko + tonikum, protože maz z pórů nejlépe odstraní zase olejová složka obsažená v mléce. Doporučuji vyzkoušet Mikromicelární čistící mléko Alissa Beauté. Mléko nanášíme rovnou na pleť ráno i večer, navlhčenými prsty provedeme pár krouživých pohybů a smyjeme vodou (tento krok je velmi důležitý). Následně naneseme na vatový tamponek Gelové tonikum od stejné značky a pleť dočistíme. 
 
Po důkladném čištění doporučuji Platinum řadu, ve které naleznete Platinum sérum, které nanášíme každé ráno i večer pod krém. Krémy v Platinové řadě jsou dva - konzistenčně lehčí a výživnější. Určitě je dobré mít oba dva - Rozjasňující krém a Regenerační krém, protože pleť přes noc regeneruje a přijímá více výživy a na den potřebujeme lehčí konzistenci, na kterou se bude dobře nanášet make-up. V případě že se nelíčíte, oceníte Platinovou řadu ještě více, protože krásně rozjasňuje. 
 
Platinová řada při pravidelném používání vyhlazuje pleť a póry jsou pak daleko méně viditelné. Navíc obsahuje rostlinné kmenové buňky z chilli papriček, které omlazují. Rozšířené póry vznikají důsledkem vypařující se vody, která při úniku z pleti nabírá na rychlosti a vytváří tak "sopku" v podobě rozšířených pórů. Aby do pleti otevřeným pórem nepronikaly bakterie, pleť se brání zvýšenou tvorbou mazu, který bohužel po čase zoxiduje a vytvoří černou tečku. Proto je důležité nejen čistit, ale hlavně vytvořit na pleti ochrannou bariéru, aby se voda neodpařovala a póry se tak vůbec nerozšiřovaly. Platina je minerál, který díky svým koloidním vlastnostem pleť chrání, vyhlazuje a zjemňuje.
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Co byste měli udělat, aby vaše pleť přežila zimu bez úhony?
Přečtěte si pár tipů a rad.
Objevte účinky produktů liftingové řady Charming od Alissa Beauté.