Ups, to se nepovedlo.. aneb spáleniny od sluníčka


Díky velkému přísunu informací z médií a internetu o nebezpečí slunečního záření pořád doufám, že budou ženy i muži opatrní a nedopustí spálení nejen své, ale hlavně i citlivé pokožky svých dětí. Jenže ouha. Stále slýchám „byli jsme na zahradě jen chvilku“ nebo „když jsme byli na kurtu, bylo přeci pod mrakem“ a to nejhorší: „já to tak mám, prostě vždycky zrudnu a pak se sloupu, s tím nic nenadělám“.

Chránit svou pleť před sluncem je důležité nejen proto, abychom neměli nevzhledné pigmentové skvrny a vrásky, ale hlavně ze zdravotního hlediska, rakovina kůže je v ČR jednou z nejčetnějších. Proč v číslech dopadá naše země o poznání hůře nežli ostatní??Jak často říkáme, že když nejde o život... nejde o nic a že naše babičky se také nemazaly a jak krásné a zdravé byly. Jenže klima a životní prostředí se mění a teď už o život jde. Proto apeluji na to, abyste na jaře i v létě použili kvalitní opalovací produkty při každé venkovní aktivitě. Např. ochranný stick DDP se vejde do každé kabelky nebo kapsy.

Teď, když už jsem splnila svou povinnost kosmetičky dostatečně Vás varovat (možná i trochu vyděsit... ). Přistupme tedy k možnosti, že se to stalo (samozřejmě už úplně naposledy ve Vašem životě, protože odteď už se zodpovědně chráníte). Spálili jste se. Co teď?

Samozřejmě záleží na rozsahu spálení. Pokud se nejedná o spáleninu, která způsobila hnisavé puchýře a vysoké horečky a tudíž není třeba vyhledat lékařského ošetření, mám pro Vás následující body:

  1. spálenou pokožku už slunci nevystavujte, i kdybyste použili nejvyšší možnou SPF ochranu (spálená ramena zakryjte tričkem, obličej kloboukem, kšiltovkou..)
  2. na větší plochy jako jsou záda a nohy naneste čistý bíly jogurt, který necháte působit pár minut a poté opatrně smyjete vlažnou vodou. Případně v lékárně čistý aloe vera gel či panthenol.
  3. spálenou kůži nezatěžujte zbytečně další kosmetikou. Sprchujte se bez použití parfemovaných gelů, pokud možno kůži neholte a nesnažte se vyrovnat barevnou nejednotnost samoopalovacími přípravky.
  4. odlupující se kůži NIKDY nestrhávejte ani neodstraňujte peelingem. Pokožku jen dostatečně hydratujte, šupinky se odloučí samy, až bude čas, do té doby byste si mohli způsobit nevzhledné jizvičky.

Pokud jste se trošku „připekli“ ve tváři, určitě pomůže Bioactive Panthenol. Obsahuje kromě hojivého Panthenolu ještě regenerační vitamín E. Spálená pleť potřebuje přísun lipidů, a tak se nebojte volit hutnější konzistence, než je u Vás běžné. Např. Derma sensitive krém nebo olejové Bioaktivní sérum Beta-karoten-centella. Beta-karoten působí na pleť pozitivně nejen před sluněním, protože minimalizuje volné radikály a omlazuje, ale i po slunění, aby vydržela pleť déle snědá. Centella, nebo-li asijská třešeň má úžasné hojivé vlastnost, to vědí i bengálští tygři, kteří si v případě zranění lehají do této léčivky, aby se jim rány rychleji zacelily.

Přeji Vám krásné léto bez úhony!

Jana Škabradová
Technoložka značky Alissa Beauté a Diego dalla Palma Professional

P.S. Až vyrazíte na dovolenou, vezměte si s sebou i svůj Depurative oil, díky antibakteriálním vlastnostem totiž není jen na pupínky, ale báječně působí i po bodnutí hmyzem.

  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Co byste měli udělat, aby vaše pleť přežila zimu bez úhony?
Přečtěte si pár tipů a rad.
Objevte účinky produktů liftingové řady Charming od Alissa Beauté.