Jak pečovat o pleť

Nejčtenější dotazy

24. 5. 2016
Většinou stačí přidat pár tipů k vaší běžné rutině a životnímu stylu, abyste dosáhli znatelného zlepšení, pokud jde o krásu a zdraví.
Základem péče o pleť je dodržování těchto 6 zásad:
 
1. Čištění

Čistěte svůj obličej správně s použitím vhodných produktů, které respektují přirozenou rovnováhu vaší pleti. To je první důležitý krok ke zlepšení a prevenci mnoha nedokonalostí, které pleť postihují. Dobrý čisticí přípravek by měl odstraňovat make-up, nečistoty a přebytečný maz, zatímco respektuje hydro-lipidický film a minimálně redukuje změny. Poradíme vám, jak správně čistit pleť.
 
2. Exfoliace nebo-li peeling

Pleť je dynamický orgán. Nové buňky rostou a nahrazují staré, které jsou odtrženy od stratum corneum. Tato „mikroexfoliace“ se děje nepřetržitě, aniž bychom to zaznamenali. Vhodná exfoliace a peeling hloubkově pleť čistí a odstraňují odumřelé buňky. Pleť je pak rozzářená a mnohem zdravější. Zajímá vás, co znamená exfoliace, nebo peeling a jak se správně provádí? Poradíme vám.
 
3. Správný krém přímo pro vás

Výběr krému není jednoduchý úkol: zaměřit byste se měli na: alergie, typ pleti, věk, roční období, jak vyživená je Vaše pleť a na nedostatky. Pokud vybíráte správný krém za účelem dosáhnout požadovaných výsledků, všechny tyto parametry musí být vzaty v potaz. Proč je krém důležitý a jak se liší od séra si můžete přečíst zde.
 
4. Pleťové masky alespoň jednou týdně
 
5. Vhodně zvolený make-up
 
6. Životní styl

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Objevte účinky produktů liftingové řady Charming od Alissa Beauté.
Jak si udržet kosmetickou barvu vlasů co nejdéle?
Jak se takový typ pleti projevuje a jakou kosmetiku zvolit?