Jak pečovat o pleť


Nejčtenější dotazy

24. 5. 2016
Většinou stačí přidat pár tipů k vaší běžné rutině a životnímu stylu, abyste dosáhli znatelného zlepšení, pokud jde o krásu a zdraví.
Základem péče o pleť je dodržování těchto 6 zásad:
 
1. Čištění

Čistěte svůj obličej správně s použitím vhodných produktů, které respektují přirozenou rovnováhu vaší pleti. To je první důležitý krok ke zlepšení a prevenci mnoha nedokonalostí, které pleť postihují. Dobrý čisticí přípravek by měl odstraňovat make-up, nečistoty a přebytečný maz, zatímco respektuje hydro-lipidický film a minimálně redukuje změny. Poradíme vám, jak správně čistit pleť.
 
2. Exfoliace nebo-li peeling

Pleť je dynamický orgán. Nové buňky rostou a nahrazují staré, které jsou odtrženy od stratum corneum. Tato „mikroexfoliace“ se děje nepřetržitě, aniž bychom to zaznamenali. Vhodná exfoliace a peeling hloubkově pleť čistí a odstraňují odumřelé buňky. Pleť je pak rozzářená a mnohem zdravější. Zajímá vás, co znamená exfoliace, nebo peeling a jak se správně provádí? Poradíme vám.
 
3. Správný krém přímo pro vás

Výběr krému není jednoduchý úkol: zaměřit byste se měli na: alergie, typ pleti, věk, roční období, jak vyživená je Vaše pleť a na nedostatky. Pokud vybíráte správný krém za účelem dosáhnout požadovaných výsledků, všechny tyto parametry musí být vzaty v potaz. Proč je krém důležitý a jak se liší od séra si můžete přečíst zde.
 
4. Pleťové masky alespoň jednou týdně
 
5. Vhodně zvolený make-up
 
6. Životní styl

Napište našemu specialistovi

Silvie Lančová
odbornice na vlasy
Silvie je Brand Managerkou značky Framesi pro Čechy a Slovensko. Můžete si tak být jisti, že vlasům a vlasové kosmetice opravdu rozumí a vždy vám správně poradí a odpoví na každý dotaz, který vás bude zajímat.

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

V článku se dozvíte na co se nejvíce ptají klientky své kosmetičky...
Trápí Vás citlivá pleť, zarudnutí, kuperóza? Pak vyzkoušejte novou řadu Delicate na zmíněné problémy...
INCI neboli co daný kosmetický přípravek obsahuje a jak se vyznat v ingrediencích na obalech.