Depilace


Nejčtenější dotazy

Depilace

V dnešní době je depilace čím dál větším trendem. Způsobů je hned několik. Můžete si vybrat trvalé odstranění chloupků, což je epilace pulzním světlem nebo laserem. Zde je vhodné vyhledat kliniky s dobrými recenzemi či specializované pracoviště, kde se vám kosmetička prokáže certifikátem o proškolení. Už jsem viděla několik spálenin v tříslech od neprofesionálů. Ceny za trvalou epilaci jsou v tisícových položkách a podstoupit se musí kolem osmi až deseti ošetření.

Další způsoby depilací většinou nabízí kosmetické salony. Jedná se o klasickou metodu depilace teplým voskem. Já osobně depiluji teplým voskem pouze nohy a ruce. Kůže zde není tak citlivá, depilace je rychlá a cenově nejpřijatelnější. Vosk se nanáší po směru růstu chloupků a proti směru se strhává. Důležitá je vždy péče před i po depilaci. Před, aby vosk dobře přilnul a po depilaci očistit kůži speciálním olejnatým přípravkem, aby se kůže očistila od zbytků vosku a pokožka se zklidnila. Pravidelnou depilací chloupky lehce slábnou. Chodí se zhruba jednou měsíčně.

Nejpopulárnější metodou depilace se v posledních letech stala depilace cukrovou pastou. Je to šetrnější metoda, proto se používá zvláště na citlivější partie těla, jako jsou třísla, podpaží, chloupky v obličeji a velmi žádaná je brazilská depilace, kdy se odepilují třísla i chloupky pod kalhotkami. Jmenuje se tak právě podle Brazilek, které odstraňovaly veškeré ochlupení v klíně zvláště na karnevalovou přehlídku.

Cukrová pasta je zcela přírodní produkt. Připravená je z cukru, vody, citronové šťávy a některé firmy přidávají i zklidňující byliny. Nanáší se proti směru růstu chloupků a po směru se strhává. Chloupek se tak přirozeně vytáhne. Nehrozí zde proto zarůstání chloupků a podráždění pokožky. Depilace je vhodná i pro klienty trpící lupénkou, atopickým ekzémem a častými vyrážkami. Při pravidelných návštěvách chloupky slábnou a řídnou. Při růstu nesvědí ani neškrábou. Depilace se provádí zhruba jednou za měsíc. Bezbolestné to není, ale pokud vydržíte první 3-4 návštěvy, zvyknete si vy i pokožka. Jakmile jsou chloupky jemnější, lépe se trhají a tím pádem je depilace méně nepříjemná.

Důležitá je i příprava před samotnou depilací. Pro snazší vytrhnutí, by chloupky měly mít délku zhruba 3-4 milimetry (cca týden až deset dnů bez holení). Vhodné je si den před depilací provést peeling depilovaných partií, uvolní se i chloupky, které ještě drží pod kůží. V den depilace si nedávejte žádný krém, ani deodorant do podpaží. Po depilaci vyčkejte, než se pokožka zklidní a póry se stáhnou. Nedoporučuje se ani sauna, solárium, bazén.

Neváhejte a depilaci vyzkoušejte. Určitě budete spokojené.

Petra Pacholátková

Beauty Skin Expert
Technoložka Bioline a Diego dalla Palma

Napište našemu specialistovi

Silvie Lančová
odbornice na vlasy
Silvie je Brand Managerkou značky Framesi pro Čechy a Slovensko. Můžete si tak být jisti, že vlasům a vlasové kosmetice opravdu rozumí a vždy vám správně poradí a odpoví na každý dotaz, který vás bude zajímat.

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

V článku se dozvíte na co se nejvíce ptají klientky své kosmetičky...
Trápí Vás citlivá pleť, zarudnutí, kuperóza? Pak vyzkoušejte novou řadu Delicate na zmíněné problémy...
INCI neboli co daný kosmetický přípravek obsahuje a jak se vyznat v ingrediencích na obalech.