Zábaly na tělo

Tělové zábaly jsou stále "IN"

Pro dnešní moderní ženu je již samozřejmostí pravidelná návštěva kadeřníka či kosmetičky. Taková žena se chce udržovat krásná a pěstěná, zejména pro svůj dobrý pocit. Nicméně čím dál více do popředí se dostává i návštěva kosmetického salonu za účelem tělových zábalů. Salony poskytují nepřeberné množství různých typů. Jaké zábaly jsou tedy pro nás ty nejvhodnější a proč bychom je měli podstoupit? 

Proč mít tělový zábal

Naše pleť je komplexní orgán, který nekončí jen péčí o obličej. Ten je sice více vidět a každá vráska nám ukazuje, že stárnutí nezastavíme, ale i tělu musíme věnovat péči - je ještě důležitější. Kůže tvoří nejen ochrannou bariéru proti vnějším agresivním vlivů, jako je smog, volné radikály, teplota atd., je hlavně schopná vylučovat škodlivé toxické látky z našeho těla a zároveň absorbovat ty našemu tělu prospěšné. Navíc se v kůži nachází lymfatický systém, který je spojený s naší imunitou a pokud nefunguje dobře, můžeme pociťovat otoky, kožní problémy, ekzémy a snížení imunity. Řešením je nastartování našeho lymfatického systému a to je možné pouze pravidelným pohybem, pitným režimem, dobrou životosprávou, masážemi a samozřejmě tělovými zábaly.

Efekt tělových zábalů:

 • podpořit lymfatický systém a tím dostávat toxické látky z těla pryč
 • podpořit pocení a tím odplavení toxinů
 • podpořit prokrvení pokožky, které zajistí lepší výživu a působení proti celulitidě a tukovým zásobám
 • zlepšit pevnost kapilár při problémech s jejich praskáním (drobné žilky na těle, převážně na stehnech)

Doporučené produkty Alissa Beauté

Pro koho jsou tělové zábaly určeny:

 • ženy a muže trpící celulitidou
 • ženy a muže trpící nadváhou nebo nadměrnými tukovými zásobami
 • ženy a muže trpící na otoky nohou popř. jiných částí těla
 • ženy a muže trpící na kožní problémy např. akné a suchost pokožky
 • ženy a muže, kteří hubnou a potřebují zpevnit pokožku, aby nedošlo k nevzhlednému povadnutí
 • ženy a muže jako prevence vzniku celulitidy, otoků a kožních problémů

Chcete kontakt na nejbižší profesionální salón ve vašem okolí? Kontaktujte nás.

Jak často tělové zábaly podstupovat?

Četnost tělových zábalů a jejich frekvenci vám určí odborník v salonu, neboť je velmi individuální. Vždy je nutné udělat odbornou diagnózu a vyjasnit si cíl, kterého chcete dosáhnout. Nicméně standardně se doporučuje podstupovat sérii zábalů 2x do roka. Jedna tato série může obsahovat 4 – 8 zábalů ve frekvenci 1x týdně/1 zábal.

Typy zábalů

Existují různé typy zábalů. Odborník v salonu vám jistě poradí ten nejvhodnější. Nicméně z odborného hlediska je důležité posloupnost zábalů podřídit fyziologii a metabolismu naší kůže.

DOPORUČUJE SE:

 1. fáze - DETOXIKACE - 1 – 2 tělové zábaly s detoxikačními účinky – dojde k nastartování lymfatického systému a odplavení toxických látek
 2. fáze - PROKRVENÍ - 1 – 2 tělové zábaly s prokrvujícími účinky – dojde ke zlepšení mikrocirkulace pokožky, zlepší se její výživa a zároveň bude docházet k lipolytickému efektu proti celulitidě, napomůže hubnutí.
 3. fáze - LIPOLÝZA - 1 – 2 tělové zábaly s lipolytickými účinky – působení proti celulitidě a tukovým zásobám
 4. fáze - ZPEVNĚNÍ - 1 – 2 tělové zábaly se zpevňujícími účinky – během předchozích ošetření došlo k úbytku objemu a je nutné tkáň zpevnit a vyživit, aby se předešlo povadání nebo striím.

Využijte i vy moderních a inovativních technik, které salony a kosmetické produkty nabízejí. Tělový zábal se tak stane příjemnou součástí vašeho života k udržení krásy a zdraví.

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Co byste měli udělat, aby vaše pleť přežila zimu bez úhony?
Přečtěte si pár tipů a rad.
Objevte účinky produktů liftingové řady Charming od Alissa Beauté.