Máte problém s padáním vlasů? Poradíme Vám, co s tím.


 

Je statisticky dokázáno, že s padáním vlasů bojuje až 80% mužů a 35% žen mladších 50 let. Přitom důvodů pro padání vlasů může být hned několik. Je tedy nutné najít příčinu a k tomu odpovídající řešení…

Než navštívíte profesionála, zamyslete se nad tím, co se událo ve Vašem životě za poslední 3 měsíce. Jistě se Váš životní styl odrazí na stavu Vašich vlasů. Kadeřník Vám může klást následující otázky, zda jste neprodělala nějakou nemoc, nebrala antibiotika, nebyla na operaci nebo neměla nadměrnou stresovou zátěž, ať už v osobním nebo profesním životě?

 Zde si shrneme nejčastější příčiny padání vlasů:

 • hormony (zejména během menopauzy, po porodu)
 • psychické či fyzické zatížení (oslabení imunity, stres)
 • farmakologické příčiny – nadměrné užívání léků, nasazení/vysazení léků či hormonální antikoncepce
 • rychlý úbytek váhy
 • změny pH (a následná ztráta přirozené obranyschopnosti a ochrany pokožky)
 • dědičnost, anemie, nemoc
 • problémy s výživou či pitným režimem (obezita, špatné stravování, podvýživa)
 • nesprávné ošetření (nadměrné a/nebo nesprávné mytí, agresivní chemické ošetření, také nadměrné)
 • nadměrná tvorba kožního tuku (změna v normálním složení pokožky)
 • potíže s krční páteří (kůže je v napětí a může se objevit méně vlasů na zátylku)
 • špatná výživa - u obézních lidí dochází k utlačování cév, třeba u mužů na krku na zátylku

V případě kožních onemocnění  jako je např. alopecia areata, což je ložiskové vypadávání vlasů, doporučujeme navštívit dermatologa, který se bude snažit najít příčinu. Dost často souvisí s dalšími autoimunními nemocemi např. štítné žlázy, proto je nutná návštěva specialisty.

Pokud chceme obnovit růst vlasů, musíme se nejprve zaměřit na stav vlasové pokožky. Vlasovou pokožku bychom mohli přirovnat k půdě, ve které pěstujeme rostliny.  Rostliny vyrostou a stanou se silnými pouze v kvalitní, vyhnojené půdě. Pokud je půda nekvalitní s nízkým obsahem živin, rostliny jsou malé, slabé nebo dokonce po určité době uschnou. Stejně tomu je i s vlasovou pokožkou. Pokud není čistá, vyživená, nebude připravená pro růst zdravých, silných vlasů. Ze zkušenosti profesionálů bohužel víme, že mnoho lidí péči o vlasovou pokožku zanedbává a stará se pouze o vlas. Často by se touto péčí vyřešily problémy s mastnými vlasy, lupy, svěděním pokožky a v neposlední řadě i s padáním vlasů.

Ať už budete konzultovat problém s vaším kadeřníkem nebo budete číst tento článek, měli byste přijít na jedno a to samé řešení. A tím je používání kosmetiky, která vám vyčistí a zároveň aktivuje pokožku a vlasové cibulky tak, aby vlas, který vyroste, byl silný, zdravý a hlavně v budoucnu nevypadl.

Skvělým pomocníkem se Vám může stát Scalp Detox Essence, která se aplikuje na pokožku před mytím. Vmasíruje se přímo do pokožky a po 10 minutách působení se umyje vhodným šampónem. Essence okamžitě zklidní, vyčistí a okysličí Vaši pokožku. Doporučujeme použít před každým mytím, aby se vlasová pokožka prokrvila a aktivní látky z šamponů se tak mohly dostat na místa, kde mají správně a efektivně působit, tedy do vlasových cibulek.

Značka Framesi přišla s novým řešením pomocí ampulí obsahujících Tri-C-Peptides TM, což je patentovaný komplex peptidů, které kořínek vlasu PROBUDÍ – VYŽIVÍ – POSÍLÍ.

Podle typu Vaší vlasové pokožky Vám kadeřník doporučí jednu ze dvou linií - Densifying Senstive Scalp nebo Reinforcing Oily Scalp. Liší se podle toho, pro jaký typ vlasové pokožku jsou určeny. Vždy budete používat šampon a ampule, které se již neoplachují.

Pokud chcete vyřešit problém s padáním vlasů, již více neotálejte a začněte se správnou péčí vaší vlasové pokožky. Přeji Vám hodně úspěchu.

Silvie Lančová
Brand Manager Framesi pro ČR a SR

 • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Poradíme, jak si co nejdéle udržet mladistvý vzhled, vitalitu a zdraví pleti.
Dopřejte pleti to správné ošetření po náročné zimě.
Nepodceňujte péči o vlasovou pokožku. Jen ze zdravé pokožky mohou vyrůstat zdravé vlasy.