Proč pečovat o pleť okolo očí?Víte, že lidské oko denně mrkne průměrně 14 000 krát?  Nebo že na celém těle nenajdete tenčí pokožku než právě okolo očí?

Pleť je zde velmi křehká s nižším obsahem kolagenových a elastinových vláken a sníženou obranyschopností. Vlivem zhoršené mikrocirkulace dochází ke špatnému okysličení a výživě buněk. Zpomaluje se buněčný metabolismus a komunikace.

„Pokožka v okolí očí je citlivější, zranitelnější a přitom se musí vyrovnávat s větším zatížením než ostatní partie obličeje.“

Proto bychom měli této oblasti věnovat zvýšenou péči, abychom nejen oddálili příznaky stárnutí, které se v této oblasti projevují nejdříve z celého obličeje, ale především bychom měli pokožku chránit a podpořit její přirozenou obnovu a obranyschopnost. K ošetření očního okolí používáme výhradně produkty určené pro tyto partie. Jejich složení a konzistence přesně odpovídá požadavkům jemné pleti okolo očí.  Rozhodně  bychom neměli používat obličejové krémy, které tuto citlivou oblast mohou zbytečně zatěžovat. Vše by mělo začínat šetrným čištěním, eventuálně odlíčením očí speciálním přípravkem. Dalším krokem je aplikace očního séra, které je nabité aktivními látkami pro stimulaci a biorejuvenaci. Následuje oční krém, který pečuje a chrání. Při ošetření očního okolí bychom neměli pokožku zbytečně vytahovat. Volíme jemné doteky a poklepy. Tuto každodenní péči je dobré jednou týdně doplnit oční maskou pro zvýšení buněčné energie a aktivity.

A moje doporučení na závěr? Hodně spěte, zdravě se stravujte a hlavně se radujte! Protože únava, nedostatek vitamínů a stres jsou zabijáci vaší krásy! :) 
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Komentáře

DOPORUČUJEME VÁM

Komentáře