Co na citlivou, aknózní pleť?DOTAZ ZÁKAZNICE:

Dobry den, je mi 37 let a má pleť je nyní dost mdlá, aknózní (především čelo a okolí pokryté rouškou), řekla bych i celkem dehydrovaná a citlivá (začala mě pálit a červenat). Vždy jsem měla pleť spíš suchou. Nyní, jako by nedokázala vstřebat krém a cítím se stále mastná. Vzpomněla jsem si na kosmetiku Alissa Beauty a rozhodla se pořídit si nějaký ten lepší krém. Pravděpodobně jsem asi nezvolila pro svou pleť úplně vhodný a ráda bych poprosila o doporučení z Vaší strany. Mám čisticí pěnu essential, bio aktive Acne Synergy a matující krém pure skin. Používám pátý den vždy ráno a večer a pleť mě začala pálit, cítím se dost vysušena a akné stále nezmizelo. Moc prosím o radu, co použít, aby má pleť byla vyživená a nestrádala?? Předem Vám dekuji za odpověď a čas.

ODPOVĚĎ PLEŤOVÉ SPECIALISTKY:

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Se sérem Synergie Akné jste udělala dobře, to si ponechte :-).

Chybka je v krému Pure skin, který je skutečně velmi silně antibakteriální a v kombinaci s antibakteriálním sérem už je to na pleť příliš. Krém Pure skin dejte manželovi. Pokud má manžel sušší pleť, ať ho začne používat na jaře (krém to bez problémů otevřený vydrží). Muži mají totiž jiné pH pleti a nebude pro něj tak dráždivý. 
 
Co se pěny týče, je to sice náš bestseller, ale myšlený spíše pro klientky, které nejsou zvyklé věnovat péči o pleť více času. Když už pěnu máte, určitě jí dopoužívejte, časem bych ale doporučila přesedlat na klasické micelární mléko. (s tím se pracuje stejně, jako byste měla např. gel, to znamená nanést na navlhčené prsty, promnout a smýt vodou - to je důležité). Určitě si ale k pěně pořiďte Tonikum Balance, voda totiž zanechává na pleti chlor atp., což mění pH a může velmi ovlivnit kvalitu pleti, takže by po smytí pěny určitě tonikum mělo následovat. 
 
Krémy by bylo ideální mít dva - lehčí konzistenci na den a výživnější na noc. Je to ale samozřejmě vyšší startovní náklad, tak záleží na tom, jak rychle byste ráda dala pleť do pořádku :-). Na den je ideální Oxy lehký krém,  který se Vám pod rouškou "nezapaří", dodá hydrataci a dodá pleti energii k lepšímu hojení. Obsahuje navíc extrakt z mořské borovice, která v sobě antibakteriální látky má také, ale vhodné i pro citlivou pleť. Na noc výživnější krém je báječný Sensitive krém.
 
Až dopoužíváte sérum Synergie Akné, doporučila bych pokračovat s Ureou,  která hydratuje, ale zároveň čistí folikuly a je vhodná i pro citlivou pleť. 
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Jak si udržet kosmetickou barvu vlasů co nejdéle?
Jak se takový typ pleti projevuje a jakou kosmetiku zvolit?
Stav pleť ovlivňuje nejen správná kosmetika, ale i celková životospráva. Co tedy (ne)dělat?