Péče o melírované, suché a krepaté vlasyDOTAZ ZÁKAZNICE:

Mám melírované vlasy. Vlasy mám přesušené, krepaté. Poradíte, jaký postup a jaké přípravky mám zvolit, aby vypadaly dobře?

ODPOVĚĎ VLASOVÉ SPECIALISTKY:

V případě poškozených vlasů bych volila řadu Morphosis Restructure (šampon, kondicionér), která poskytuje silnou a hloubkovou regeneraci, vyplňuje strukturu vlasu, dodává hydrataci, sílu, měkkost a lesk.
 
Často se stává, že rutinní činnost, jako je mytí vlasů, neděláme dobře - vlasy řádně namočit, šampon nejprve aplikovat na vlasovou pokožku a bříšky prstů jemně na pokožce masírovat (nikoli nehty) vzniklou pěnu pak vmasírovat do délek vlasů) - šampon se doporučuje používat 2x. Šampon nechat alespoň 1-2 minuty působit.
 
Kondicionér nanášejte do ručníkem vytamponovaných vlasů (nedojde tak k naředění produktu a efekt bude mnohem větší) a aplikujte ho pouze do délek vlasů (ne až k pokožce). Nechte 3 - 5 minut působit. 
 
Dále bych doporučila, cca jednou za 3 týdny, nanést půl ampulky obnovujícího séra Repair před kondicionérem (opět na prosušené vlasy a nechat 5 - 15 minut působit, opláchnout a poté nanést kondicionér). V případě závažně poškozených vlasů lze sérum používat max. 1x týdně.
 
Při oplachování produktů je dobré vyhnout se horké vodě, používejte spíše vlažnou vodu.
 
Péči o vlasy můžete ještě doplnit o vyplňující fluidum velvet z řady Repair. Aplikuje se do délek vlhkých vlasů před fénováním, neoplachuje se. Vlasy vyhlazuje, vyplňuje porézní místa, dodává sílu a lesk vlasů.
 
Vlasy fénujte na nízký teplotní stupeň a před každou tepelnou úpravou nezapomínejte na termoochranu. Pokud si vlasy žehlíte, kulmujete, zkuste tuto úpravu vlasů omezit a tvarujte vlasy už při fénování.
Doporučuje se začít vlasy tvarovat, když jsou ještě mokré. Vlasy nepřesušovat - dochází k přesušování struktury vlasu a zvyšuje se tak elektrizování. Fén by měl být ionizační.
 
Vyvážená a pestrá strava má na kvalitu vlasů také velký vliv. Zejména bílkoviny, vitaminy (B3, B5, B6, B12, H) a stopové prvky (zinek, měď - nedostatek mědi může způsobit lámání vlasů, železo).
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Co byste měli udělat, aby vaše pleť přežila zimu bez úhony?
Přečtěte si pár tipů a rad.
Objevte účinky produktů liftingové řady Charming od Alissa Beauté.