Mastná pokožka hlavy a suché vlasyDOTAZ:

Trápí mě mastná vlasová pokožka a suché délky vlasů. Vlasy mám jinak poměrně husté.

ODPOVĚĎ VLASOVÉ SPECIALISTKY:

V první řadě začněte s vyčištěním vlasové pokožky pomocí Detoxikační esence Morphosis Scalp. Čistí nahromaděný maz, pot a další nečistoty, vyrovnává pH, okysličuje. Čistá vlasová pokožka lépe přijímá aktivní látky z následného ošetření. Esence se aplikuje pěšinku po pěšince do suché vlasové pokožky, krouživými pohyby se vmasíruje a nechá 5 - 10 minut působit. Poté se vymyje a pokračujete šamponem.

V případě nadměrné produkce kožního mazu použijte šampon Balance. Reguluje tvorbu mazu, zklidňuje případné podráždění pokožky a hydratuje. Nechte 1 - 2 minuty působit. Při mytí pokožku nedrbejte nehty, ale jemně masírujte krouživými pohyby (nedojde tak k podráždění pokožky, které může vést k nadměrné tvorbě mazu).
Vlasy ,,nedrchlete'' a nevytvářejte z šamponu a vlasů kompaktní hmotu. Šampon nejprve aplikujte na pokožku hlavy, promasírujte a vzniklou pěnu vmasírujte postupně do délek vlasů (po směru růstu).

Kondicionér doporučuji z řady Sublimis, která je určena pro suché vlasy. Obsahuje arganový olej, který je skvělým zdrojem hydratace a ochrany vlasů. Nanášejte ho do ručníkem vytamponovaných vlasů a pouze do jejich délek. Zbavením přebytečné vody nedojde k naředění produktu a bude mít tak mnohem větší efekt. Nechte 3 - 5 minut působit.

Péči o suché délky vlasů můžete podpořit ještě Hydratační emulzí Sublimis. Má lehké složení a vlasy nezatěžuje. Dodává hydrataci, působí proti krepatění vlasů a má i UV ochranu. Aplikuje se do ručníkem prosušených vlasů před fénováním (naneste přiměřené množství do dlaně a poté vmasírujte do délek vlasů).

Ještě pár rad k péči o vlasovou pokožku a vlasy:
  • všechny oplachové produkty velmi důkladně smývejte
  • vyhněte se příliš horké vodě a horkému fénu
  • kartáče a hřebeny používejte takové, aby nedráždily pokožku
  • fénem vlasy nepřesušujte, narušuje se tak jejich struktura
  • nezapomínejte před každou tepelnou úpravou na termoochranu
  • dokud nebudete mít pokožku zdravou, vyhněte se sprejům na zakrytí odrostů, suchým šamponům apod.
  • Líbil se vám článek? Sdílejte jej s přáteli.

DOPORUČUJEME VÁM

Napište našemu specialistovi

Tereza Dostálová
odbornice na vlasy
Terka je milovnice vlasové péče. Rozumí problematice a umí najít vždy to nejvhodnější řešení a produkty, které vám zaručeně pomohou. Nebojte se ji kontaktovat, ráda vám poradí a vyřeší každý dotaz, který vás bude zajímat. 

Zeptat se specialistky

Jana Škabradová odbornice na pleť
Jana je kosmetičkou tělem i duší. Vystudovala kosmetologii a otevřela si vlastní salón. Miluje značku Alissa Beauté a stala se i její technoložkou a uznávanou lektorkou. Ráda vám poradí s vašimi dotazy, proto je co nejblíže specifikujte.

Zeptat se specialistky

BEAUTY BLOG - rady a tipy pro vás

Objevte účinky produktů liftingové řady Charming od Alissa Beauté.
Jak si udržet kosmetickou barvu vlasů co nejdéle?
Jak se takový typ pleti projevuje a jakou kosmetiku zvolit?